W 25. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała po dogrywce na własnym parkiecie z zespołem  Energa Toruń 63-66.

Już w drugiej minucie spotkania Feyonda Fitzgerald zdobyła dwa punkty dla Pszczółek. Ta sama zawodniczka popisała się celnym rzutem spod kosza (4-0). Taką samą odpowiedzią popisała się w drużynie przyjezdnej Lauren Mansfield (4-2). Gospodynie po celnej „trójce” Kateryny Dorogobuzowej prowadziły różnicą pięciu oczek (7-2). Od tego momentu podopieczne trenera Szawarskiego popełniały proste błędy. Torunianki w następnym fragmencie popisały się serią 12 punktów z rzędu. Po celnych akcjach Emilii Tłumak, zespół toruński wyszedł na prowadzenie przy wyniku 7-14. Punkty na przełamanie w końcówce pierwszej kwarty zdobyła Dorogobuzowa, ustalając wynik tej części spotkania na 9-14.

Drugą odsłonę spotkania otworzyła celną trójką Amerykanka Fitzgerald (12-14). Następnie zawiązała się walka kosz za kosz. Przyjezdne ciągle utrzymały dystans do stanu 14-20. Po akcji 2+1 Fitzgerald  oraz skutecznych rzutach Ugoki, lublinianki ponownie przejęły inicjatywę przy stanie 21-20. W dalszym fragmencie gry gospodynie powiększyły przewagę do siedmiu oczek po akcjach Ugoki oraz Fitzgerald (27-20). Kolejny fragment wyglądał na bardzo wyrównany.  Pierwsza połowa spotkania zakończyła się przewagą lublinianek 31-24.

Oba zespoły nawiązały bardzo wyrównaną walkę w pierwszych minutach trzeciej kwarty. Jednak po celnym rzucie wolnym  Cain , „Katarzynki” zbliżyły się na cztery punkty do akademiczek (37-33). Przewaga utrzymywała się przez kilka minut, jednak po celnej akcji Cain oraz wykorzystanych trzech rzutach wolnych Maliszewskiej, drużyna z Torunia przejęła prowadzenie 41-42. W kolejnym fragmencie mieliśmy wyrównaną walkę punkt za punkt. Skuteczną akcją za dwa popisała się Miriam Uro-Nile, tym samym kończąc trzecią odsłonę przy wyniku 45-48.

W ostatnich minutach meczu oba zespoły zdobyły po 4 punkty (49-52). Po celnej akcji za trzy Dajany Butuliji na trzy i pół minuty do końca spotkania było 52-54. Końcówka meczu była szczególnie emocjonująca. Po strzale za trzy Dorogobuzowej na 52 sekundy na tablicy był remis 55-55. Na 12 sekund przed zakończeniem meczu akcją za dwa trafiła Mansfield (55-57). Szybką odpowiedzią na remis odpowiedziała Feyonda Fitzgerald (57-57). Tym samym w hali MOSiR mieliśmy dogrywkę.

Początek dogrywki rozpoczął się od wymiany cios za cios. Zaraz po skutecznej akcji Fitzgerald, Pszczółki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (61-59). Po akcji Dorogobuzowej było 63-59. Szybką odpowiedzią za trzy popisała się Maliszewska (63-62). Zaraz po tym zdobyła punkty spod kosza i na 26 sekund zespół z Torunia przejął inicjatywę przy wyniku 63-64.  Ostatecznie Pszczółki przegrały z Energą Toruń 63-66.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Energa Toruń 63-66 (9-14, 22-10, 14-24, 12-9, d: 6-9)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (14), Fitzgerald (24), Kędzierska, Mistygacz (2), Butulija (7), Dobrowolska (0), Poleszak (2), Dorogobuzowa (14), Grygiel