Zimowy Lublin w pierwszym dniu astronomicznej wiosny

Astronomiczna wiosna rozpoczęła się 20 marca o 17:15. Jednak Lublin nadal czeka na jej przyjście.

Temperatura i śnieg obecnie królują na ulicach Lublina. Pogoda wciąż bardziej przypomina zimową niż wiosenną. Pamiętajmy, że ocieplenie zbliża się wielkimi krokami.

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada 21 marca. Tym samym dni stają się dłuższe, a noce krótsze.

Śnieg może sprawić, że nudny, znany i fotografowany setki razy krajobraz zmieni się w magiczną białą krainę.

Autorką zdjęć jest Olga Holubenna, studentka produkcji medialnej na Wydziale Politologii UMCS.

Po paru dniach ze śniegiem i mrozem w tym tygodniu nadejdzie prawdziwa wiosna. Przyniesie temperaturę powyżej zera i ciepłe promyki słońca.

Jestem studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pochodzę z Lublina. Uwielbiam podróżować i odkrywać niezwykłe historie "zwykłych ludzi". Dziennikarstwo to dla mnie nie tylko praca, lecz niesamowita pasja. Marzę o wycieczkach do Indii, Japonii i USA.