W 23. serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pewnie pokonała na własnym parkiecie zespół PGE MKK Siedlce 87-66.

Początek spotkania rozpoczął się bardzo wyrównanie dla obydwu zespołów. Po celnej trójce Wiktorii Kondus na cztery punkty odskoczyły zawodniczki z Siedlec (4-8). Jednak stosunek punktowy został szybko wyrównany przez skuteczną akcję Ugoki oraz dwóm celnym rzutom osobistym Dajany Butuliji (8-8). Zespoły nawiązały walkę kosz za kosz przez następną część kwarty. Dopiero w końcówce kwarty po dobrej akcji rzutowej Butuliji i jej celnych rzutach wolnych, lublinianki odskoczyły na trzy punkty (27-24), na czym zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Druga kwarta również zaczęła się dość wyrównanie. Po celnym rzucie z dystansu Martyny Cebulskiej oraz akcji za dwa Agaty Dobrowolskiej, podopieczne trenera Szawarskiego odskoczyły na sześć punktów przewagi (34-28). W odpowiedzi „za trzy” trafiła Latinka Duśanić (34-31). Po kolejnych, skutecznych akcjach Marty Witkowskiej oraz kolejnej  trójce Cebulskiej, Pszczółki powiększyły prowadzenie do ośmiu oczek (39-31). W następnym fragmencie gry gospodynie zaliczyły serię dwunastu  punktów z rzędu, dając przeciwniczkom zdobyć zaledwie dwa punkty. Po „trójkach” Kateryny Dorogobuzowej i Butuliji po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 51-33.

Trzecią część spotkania lepiej otworzyły zawodniczki z Lublina, popisując się serią siedmiu punktów z rzędu. Po kolejnym rzucie z dystansu Butuliji się ponad 20 punktową przewagę zyskały gospodynie (58-34). W dalszej części akademiczki kontrolowały przebieg spotkania, regularnie powiększając przewagę. Po celnych rzutach amerykanki Fitzgerald oraz punktów spod kosza Ugoki, różnica wynosiła ponad trzydzieści punktów (68-37). Siedlczanki popisywały się jedynie pojedynczymi akcjami. Celną akcją za dwa popisała się Magdalena Parysek (68-39).  W dalszej części meczu trener lubelskiej drużyny dał szansę pograć młodszym zawodniczkom. Zarówno Dominika Poleszak jak i Ola Kędzierska wykorzystały okazję do zdobycia punktów. Po trzech kwartach zespoły schodziły na przerwę przy stanie 75-46.

Ostatnie 10 minut nie zmieniło obrazu całego spotkania. Siedlczanki mozolnie odrabiały straty. Po trafieniu Parysek-Bochniak było (78-54).  Następnie odbyła się walka punkt za punkt. Po celnej „trójce” Agaty Stępień na  tablicy było 84-60.  Końcówka nie zmieniła losów spotkania. Drużyna przyjezdna odrobiła część strat. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin wygrała pewnie z PGE MKK Siedlce 87-66.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – PGE MKK Siedlce 87-66 (27-24, 24-9, 24-13, 12-20)

Punkty dla Pszczółki: Ugoka (17), Fitzgerald (19), Cebulska (6), Kędzierska (2), Mistygacz (2), Butulija (18), Witkowska (3), Dobrowolska (5), Poleszak (2), Dorogobuzowa (13), Grygiel (0).