Awans koszykarzy AZS UMCS Lublin do Ćwierćfinału fazy Play-off

Źródło: azs.umcs.pl

W drugim spotkaniu drugiej rundy fazy play-off 2 Ligi Mężczyzn AZS UMCS Lublin pokonał na wyjeździe po raz drugi Politechnikę Gdańską 80-65. Tym samym podopieczni trenera Łuszczewskiego awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Na początku spotkania obu zespołom ciężko było zdobyć punkty. Po nieco ponad trzech minutach gry na tablicy widniał remis 4-4. Akademicy szybko odskoczyli na pięć oczek po „trójce” Szymona Jaworskiego oraz akcji za dwa Adama Myśliwca (4-9). Minimalna przewaga utrzymywała się przez następne minuty pierwszej kwarty. Ostatecznie AZS prowadził po pierwszej odsłonie 15-19.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli lublinianie. W ciągu pięciu minut przyjezdni zaliczyli serię 14 punktów z rzędu, dając Politechnice zdobyć zaledwie cztery. Po trafieniu spod kosza Bartosza Mudy i celnym rzucie za trzy Jana Sobiecha drużyna z Lublina wyszła na szesnastopunktowe prowadzenie (19-35). W dalszej części drugiej kwarty gra była nieco bardziej wyrównana. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 33-47.

Pierwsze punkty w drugiej połowie zostały zdobyte przez akademików z Lublina. Efektownym wsad zapisał na swoje konto Muda (33-49). Kolejną “trójką” popisał się Sobiech (33-52). Tą samą akcją odpowiedział Gołębiowski (36-52). Politechnika ciągle miała  problemy ze skutecznością gry, co wykorzystała drużyna przyjezdna. Po akcjach Sobiecha, Jagody oraz Marciniaka AZS osiągnęło najwyższe prowadzenie – 36-58. Politechnika zmniejszyła nieco straty pod koniec przedostatniej części spotkania. Jednak kontrolę nad całym spotkaniem mieli lublinianie, którzy przed ostatnią odsłoną prowadzili 49-64.

Ostatnia odsłona przypomniała grę z poprzedniej części meczu. Oba zespoły miały problemy ze skutecznością gry. Wyrównana gra działała na korzyść lubelskich koszykarzy. Do samego końca tego spotkania zespoły grały punkt za punkt. Ostatecznie lubelscy akademicy wygrali spotkanie z Politechniką Gdańską 65-80.

AZS UMCS Lublin – Politechnika Gdańska 65-80 (15-19, 18-28, 16-17, 16-16)

AZS UMCS Lublin: Wydra (20), Myśliwiec (4), Prażmo, Sobiech (15), Muda (9), Jaworski (3), Wiśniewski (4), Stefaniuk, Jagoda (17), Marciniak (8).