Turniej o Puchar JM Rektora rozstrzygnięty

W dniach od 8 marca do 27 marca 2018 roku odbyła się kolejna edycja finałowego Turnieju o Puchar Jego Magnificencji Rektora rozgrywany w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. O eliminacjach, dalszych fazach turnieju oraz nagrodach opowiedziała organizatorka wydarzenia, Klaudia Bryk:

„Najpierw graliśmy w sześciu grupach po cztery drużyny. Z każdej grupy wyszły dwa najlepsze zespoły z najlepszymi wynikami oraz cztery dodatkowe drużyny z trzecich miejsc z największą liczbą bramek. Następnie odbyły się rozgrywki 1/8, później ćwierćfinały. Ostatniego dnia rozegraliśmy półfinały oraz finały i w ten sposób poznaliśmy najlepszą drużynę.

Jeśli chodzi o nagrody, to dla najlepszego zawodnika oraz strzelca mamy piłki z tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Natomiast dla najlepszego bramkarza – rękawice. Nie zabraknie również gadżetów z Zarządu Uczelnianego oraz UMCS-u. Oczywiście mamy wiele nagród rzeczowych: ochraniacze, skarpety, bidony, różne drobne upominki: vouchery do Strefy Wysokich Lotów w Lublinie, kupony rabatowe do Decathlonu, a także vouchery do Be Active – sponsorów  tegorocznego turnieju.”

Zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju została drużyna „Kapitan Jakub Wankiewicz”, która pokonała w finale zespół „Eksperci” 2-1.  Zaś najniższe miejsce na podium zajęli Festyniarze, którzy zwyciężyli ze Spartą 3-2.

Najlepszym zawodnikiem całego Turnieju został wybrany Volodymyr Trokhymchuk, zawodnik drużyny „Eksperci”.
Tytułem najlepszego bramkarza został nagrodzony Krzysztof Ziętek, zaś największą liczbą bramek podczas całego wydarzenia popisał się Jakub Wankiewicz, strzelił ich aż 15.

O wrażeniach podczas turnieju opowiedział zawodnik zwycięskiej ekipy, Łukasz Mietlicki:

„Były na pewno pozytywne, atmosfera każdego spotkania na odpowiednim poziomie. Poziom rywalizacji znajdował się w miarę dobrą  akurat żeby się pobawić, troszkę wyluzować i troszkę pokopać piłkę.”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na następną edycję Turnieju.