Lublin

XXVII Lubelskie Dni Kultury Studenckiej

Już wkrótce rozpoczną się długo oczekiwane przez wszystkich studentów Juwenalia. Koncerty, imprezy i dobra zabawa to to, co zapełni maj. W Lublinie, jak co roku odbędzie się mnóstwo różnych wydarzeń.

Już na początku maja, bo 4-6.05 ruszają Medykalia z WySPĄ w Browarze Perła na Bernardyńskiej 15. W piątek głównymi gośćmi będą Poparzeni Kawą Trzy oraz Nocny Kochanek, w sobotę wystąpią tacy raperzy jak m.in. Małpa, donGURALesko, TEDE. Niedziela natomiast wypełniona jest występami DJ-ów, a największą gwiazdą będzie AronChupa. 13.05 Uniwersytet Medyczny organizuje Białą Niedzielę, podczas której można porozmawiać z lekarzami i poddać się darmowym badaniom.

10.05 odbędzie się oficjalne otwarcie Juwenaliów 2018 – Korowód Studencki w klimacie lat 80-tych. Korowód startuje o godz.18 z Placu Litewskiego, a kończy na ulicy Wapiennej. Po tym przejściu będzie można udać się na zielone tereny Politechniki Lubelskiej, gdzie wystąpią: ZEUS, Ten Typ Mes oraz Quebonafide. Juwenalia Politechniki będą trwały do 12.05, a odwiedzą je również Strachy na Lachy, Happysad i inni.

W tym roku Kozienalia rozpoczną się od SPAMu (Studenckiego Przeglądu Alternatywnej Muzyki) 8.05 o godz.18 w Chatce Żaka. Następnego dnia można wziąć udział w sportowych pojedynkach studentów z pracownikami UMCS w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. Głównym wydarzeniem Kozienalii będą koncerty polskich artystów na terenie Browaru Perła w dniach 18-20.05. Wystąpią m.in. Organek, Daria Zawiałow, Lady Pank, Dwa Sławy.

Jeśli chodzi o Feliniadę 2018, to odbędzie się ona 19-20.05 na terenach zielonych Uniwersytetu Przyrodniczego na ul. Dobrzańskiego 33. Wystąpią m.in. Paluch, Kękę i Akcent.

KULturalia zaplanowano na 24-25.05. Na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur wystąpią Krzysztof Zalewski, Myslovitz i inni.

Oprócz koncertów, na maj zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących. Szczegółowych informacji proszę szukać na wydarzeniach na Facebooku lub stronach internetowych uczelni lubelskich.

Serdecznie zapraszam wszystkich studentów, nie tylko tych z Lublina. Na pewno będzie gorąco!!

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.