UMCS

Dzień Kreatywności na Wydziale Filozofii i Socjologii

25 maja na Wydziale Filozofii i Socjologii po raz trzeci odbył się Dzień Kreatywności. Wydarzenie zostało przygotowane głównie przez studentów z kierunku Kreatywność społeczna w ramach Koła Naukowego „KreatyVni”.

Celem głównym inicjatywy jest rozwój oraz poszerzanie wiedzy o kreatywności, nie tylko wśród studentów, ale również w szkołach ponadgimnazjalnych.  O atrakcjach, jakie czekały na uczestników opowiedziała współorganizatorka Dnia Kreatywności, Klaudia Oszust:

„Przygotowaliśmy zarówno dla studentów, jak i mieszkańców Lublina trzy warsztaty. Są to: „KreatyVni w Szkole”, „Kreatywny Workshop” oraz „Kreatywność a internetowe memy”. Na każdym z tych warsztatów będzie można poszerzyć swoją kreatywność, dowiedzieć się, w jakim stopniu mamy ją w sobie, jak należy ją rozwijać oraz jak tworzyć kreatywne rzeczy, np. memy, które mają ciekawy i pozytywny przekaz w Internecie.”

Oprócz warsztatów uczestnicy mogli również między innymi rozwiązać test kreatywności czy też zagrać w kreatywne gry i zabawy. Zainteresowanie tą ideą z roku na rok rośnie.

Przypomnijmy, że Kreatywność społeczna jest dość nowym kierunkiem studiów. Pojawił się na UMCS–ie w 2014 roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród studentów.