UMCS

Spotkanie autorskie z Marcinem Kowalem

Studenckie Koło Dziennikarskie serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Kowalem, autorem książki „Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w UK” i absolwentem Wydziału Politologii UMCS, które odbędzie się już 15 czerwca na Wydziale Politologii.

„Imigrant na Wyspach – jak odnalazłem się w Wielkiej Brytanii” to osobista książka, w której autor opisuje, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jest to także opowieść o tym, jak my – Polacy – odnajdujemy się
w kulturze brytyjskiej.

„Imigrant” to prawdziwa relacja reporterska zawierająca osobiste doświadczenia autora i jego znajomych.

Marcin Kowal jest na Wyspach już od pięciu lat. Początkowo mieszkał
w Anglii, jednak na stałe przeniósł się i osiedlił w Irlandii Północnej. Książka opisuje nie tylko relacje polsko-brytyjskie, ale także mówi o skomplikowanych relacjach pomiędzy sąsiadami. Nie brakuje także wskazówek i opisów życia na Wyspach.

Na spotkaniu Marcin Kowal opowie o swoich pierwszych doświadczeniach
w pracy w obcym kraju, barierach językowych, prawdziwie angielskiej pogodzie
i szoku kulturowym, a może nawet o tym, jak na Wyspach walczą z pleśnią. Nie zabraknie również pytań o BREXIT.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie, które odbędzie się 15 czerwca o godz. 14.00
w s. 109 na Wydziale Politologii UMCS.

Wstęp wolny!