Sport UMCS

XXI Bieg o Puchar Rektora UMCS

5 czerwca 2018 r. odbył się XXI Bieg o Puchar JM Rektora UMCS. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z różnych wydziałów. O inicjatywie biegu opowiedział dyrektor Centrum Kultury Fizycznej, dr Tomasz Bielecki:

„Ideą było wznowienie wspaniałej tradycji akademickiej, gdzie Bieg o Puchar JM Rektora UMCS był rozgrywany przez 20 lat. Mieliśmy parę lat przerwy i za sprawą inicjatywy grupy UMCS Biega, którzy biegają na co dzień, zainspirowali nas tym podejściem. Wznowiliśmy tę inicjatywę po kilku latach. Jest to fantastyczny pomysł, chcemy zarazić tą najprostszą formą aktywności społeczność akademicką. Chcemy, żeby jak najwięcej osób uprawiało bieganie, tym samym zadbało o zdrowie, rozkoszowało się piękną przyrodą. Chcemy kontynuować tę tradycję i cieszymy się, że Jego Magnificencja objął patronat.”

Podczas wydarzenia odbyły się biegi sztafet wydziałowych oraz biegi indywidualne w kategoriach mężczyzn i kobiet w wieku 20, 30 i 40 lat.  Nagrodami w poszczególnych częściach były puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Decathlon, gadżety promocyjne ufundowane przez Biuro Promocji oraz Rektora, a także medale dla każdego uczestnika.

O wrażeniach odnośnie całego biegu opowiedział student drugiego roku kierunku Fizjoterapia, Bartłomiej Nycz:

„Uważam, że całe wydarzenie to fajna sprawa. Nie ukrywam, że  bardzo chciałem pobiec w tym biegu. Poznałem parę osób, których nie miałem szansy poznać a także parę, które już wcześniej znałem. Jest tu dużo wykładowców, są dziekani jest Rektor. Bardzo przyjemna impreza.”

Poniżej przedstawiamy wyniki z XXI Biegu o Puchar JM Rektora UMCS:

Sztafeta wydziałowa:

1. W. Chemii
  2. W Prawa i Administracji
  3. W. Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej
  4. W. Artystyczny
  5. W. Humanistyczny I
  6. W. Biologii
  7. W. Humanistyczny II
  8. W. Politologii
  9. Wydział Zamiejscowy w Puławach

Bieg indywidualny:

KAT. M-20 (TAKA SAMA KOLEJNOŚĆ BYŁA W KAT. OPEN)

1. Michał Piróg

1. Monika Hejduk
  2. Joanna Czarnecka
  3. Anna Grzegorczyk

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.