UMCS

Tomasz Lis na żywo w Lublinie

Już jutro o godz. 16:00 w auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się spotkanie z Tomaszem Lisem. Znany dziennikarz opowie między innymi o trudach pracy dziennikarza.

— Pretekstem do spotkania jest najnowsza książka Tomasza Lisa „Historia prywatna” — mówi Michał Kucharski, jeden z organizatorów wydarzenia — Będziemy rozmawiać między innymi o karierze dziennikarskiej Tomasza Lisa, oraz o plusach i minusach bycia dziennikarzem.
Tomasz Lis to znany, polski dziennikarz telewizyjny i prasowy, oraz publicysta radiowy. Od 2012 roku jest redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska”. Dziennikarz w latach 2008-2016 prowadził swój autorski program Tomasz Lis na żywo w TVP2 . Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich. Trzykrotnie otrzymał tytuł Dziennikarza Roku.

— Bardzo pozytywnie oceniam inicjatywę zaproszenia Tomasza Lisa do Lublina. Cieszę się przede wszystkim z tego, że dziennikarz znany z prowadzenia własnego programu na TVP2 znalazł czas na przybycie do Lublina.— uśmiecha się Kamil Syta, student 1 roku Politologii na UMCS.— Mam nadzieję, że na tym spotkaniu dowiem się od Pana Lisa niezwykle interesujących faktów na temat swojej działalności w sferze politologicznej. Liczę na to, że wiedza ta zaprocentuje potem w mojej przyszłej pracy.
Spotkanie z Tomaszem Lisem odbędzie się w piątek w auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS, Plac Litewski 3. Organizatorami spotkania są Politologiczne Koło Naukowe i Studenckie Koło Dziennikarskie.
Wstęp na spotkanie jest wolny.

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione