11 marca 2019 r. odbędzie się uroczysta Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD. Wyróżnione zostaną osoby związane z pracą w mediach oraz aktywnością akademicką.

W najbliższy poniedziałek, tj. 11 marca 2019 r. o godzinie 16:00 w Trybunale Koronnym
w Lublinie odbędzie się uroczysta Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD.

AKLAUD, czyli Akademicki Laur Dziennikarski, to nagroda, która od 2014 r. co roku przyznawana jest przez kapitułę osobom związanym z pracą w mediach oraz aktywnością akademicką za ich profesjonalizm oraz chęć dawania dobrego przykładu osobom podążającym tą samą ścieżką.

Statuetki AKLAUD wręczane są w dwóch kategoriach: AKLAUD oraz AKLAUD MŁODYCH.
W tym roku nominowanymi w pierwszej kategorii są: red. dr Joanna Sosnowska, red. Katarzyna Michalak, red. dr Małgorzata Żurakowska oraz red. Marek Skowronek.
W kategorii: AKLAUD MŁODYCH 2019 o nagrodę zawalczą: red. Mateusz Kasiak oraz red. Bartosz Koterba. Dotychczas wyróżnienie to otrzymali: red. Alojzy Leszek Gzella, red. Maria Brzezińska, red. Piotr Zdanowicz, red. dr Marcin Sanakiewicz, red. Małgorzata Sawicka, red. Ewa Bulisz, a także red. Martyna Podolska.

Tegorocznej uroczystej gali towarzyszyć będzie debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”, w której wezmą udział przedstawiciele: kapituły nagrody AKLAUD, lubelskich samorządów oraz mediów. „W trakcie dyskusji zaproszeni goście odniosą się między innymi do kwestii relacji łączących media lokalne z jednostkami, grupami i wspólnotami oraz roli, jaką pełnią lubelskie media w wyznaczaniu zasad współżycia społecznego i kształcenia przyszłych dziennikarzy.” – informuje mgr Sylwia Skotnicka z Wydziału Politologii UMCS.

Organizatorami tego wydarzenia są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Partnerem instytucjonalnym uroczystości jest Prezydent Miasta Lublin.

Fot. Wydział Politologii UMCS