Zawodniczki z AZS UMCS ponownie zostały Mistrzyniami Województwa Lubelskiego pokonując AZS Politechnikę Lubelską 2:0.

W miniony wtorek na hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się mecz finałowy
w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej kobiet.
O pierwsze miejsce walczyły dwie, uczelniane drużyny: AZS UMCS i AZS Politechnika Lubelska.

Pierwszy set zakończył się wygraną dla zawodniczek AZS UMCS. Mimo wyrównanej gry dziewczyny nie zwalniały tempa i pokonały przeciwną drużynę 25:21. W drugim secie podwoiły swoje siły i do przerwy prowadziły 14:10. Zawodniczki skutecznie utrzymywały różnicę małych punktów, doprowadzając do wygranej w secie 25:17. Mimo wysokiego poziomu gry obu drużyn, siatkarki AZS UMCS zwyciężyły z AZS Politechniką Lubelską 2:0, jednocześnie stając się Mistrzyniami Województwa Lubelskiego. To już kolejna wygrana Klubu w tych zawodach.

– Myślę, że stanęłyśmy na wysokości zadania i bardzo się cieszę z pierwszego miejsca. Mogłyśmy powtórzyć swoje zwycięstwo z zeszłego roku – mówi Zuzanna Urbańska, zawodniczka AZS UMCS. – Nie spodziewałyśmy się, że dziewczyny z Politechniki wyjdą
z takim nastawieniem, ale całe szczęście dałyśmy im radę. Był to ciężki mecz. Nie ukrywam, że dziewczyny z przeciwnej drużyny naprawdę sobie radzą i dobrze grają – dodaje.

A jakie będą kolejne spotkania Klubu?

W najbliższym czasie siatkarki wybierają się na Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie podejmą walkę z drużynami z innych województw.

AZS UMCS – AZS Politechnika Lubelska 2:0 (25:21, 25:17)

AZS UMCS: Obszyńska, Konop, Urbańska, Krzysiak, Gieroba, Karpiuk, Kłuś (libero).