UMCS

Konstytucja dla Nauki. Spotkanie z Wiceministrem Piotrem Müllerem.

12 marca o godz. 16:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii UMCS odbędzie się spotkanie z wiceministrem Piotrem Müllerem. Znany polityk opowie między innymi o ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, zwanej Ustawą 2.0.

— Będziemy rozmawiać z Panem Ministrem na temat głównych celów nowej ustawy 2.0. — mówi Michał Kucharski, Przewodniczący Politologicznego Koła Naukowego UMCS. — Szczególnie interesuje nas wykaz wydawnictw, które będą punktowane. Skupimy się również na ścieżkach kariery akademickiej i naukowej oraz nowym modelu kształcenia doktorantów. — dodaje.

Piotr Müller to Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2011 roku, polityk jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Od kwietnia 2017 r., pełni funkcję dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
15 stycznia 2018 r. otrzymał powołanie na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Po roku działalności jako wiceminister został powołany na sekretarza stanu i kontynuuje swoją aktywną pracę na rzecz nauki i społeczności akademickiej w Polsce.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialne są Politologiczne Koło Naukowe UMCS oraz Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Spotkanie odbędzie się 12 marca o 14:30 na Wydziale Politologii UMCS w Auli Ignacego Daszyńskiego przy ulicy Plac Litewski 3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione