.

Tak było na koncercie Ostrego!

Tak jak obiecywaliśmy w poprzedzającej zapowiedzi, specjalnie dla Was przygotowaliśmy relację z koncertu O.S.T.R. w Klubie30. Prawdziwi entuzjaści tego muzyka z pewnością na długo zapamiętają ten niedzielny wieczór. Ostrowski nie kazał długo na siebie czekać, wszedł na scenę z wielką dawką pozytywnej energii, przekazując ją dziesiątkom fanów. – Reprezentacja 2019 powraca. Do wszystkich świrów w tym mieście… Zróbcie wielki hałas! – Tym przekazem rozgrzał publiczność do czerwoności, by za chwilę mógł wybrzmieć pierwszy utwór, czyli – Arenga z najnowszej płyty Instrukcja Obsługi Świrów. O.S.T.R. zafundował nam sentymentalną podróż w czasie. Usłyszeliśmy zarówno te starsze kawałki – A.B.C, Kochana Polsko, Mały Szary Człowiek, jak i te świeżo wydane – Wersy w pysk, Piach z pustyni, – Chevy Impala. W powietrzu unosił się beztroski, oldschoolowy klimat, charakterystyczny dla Ostrego. Wszyscy fani rapera doskonale wiedzą, że nie byłby sobą, gdyby podczas koncertu nie opowiedział żartów, z dystansem do siebie i świata. Tak było i tym razem. Od 20 lat na scenie, a wciąż taki sam – prawdziwy, szczery i wierny swym ideałom. Ma za sobą trudne chwile, które sprawiły, że musiał przewartościować swoje życie. Pod koniec 2014 roku – podczas jednego z koncertu w Bielsku – Białej pękło mu płuco. Po tych niełatwych przejściach wydał album Życie po śmierci, w którym uzewnętrznia się i ukazuje najważniejsze wartości.

Muszę przeżyć dla swych synów i mojej drugiej połowy,

Operacja się udała wybudzili mnie z narkozy.

Witaj w drugiej części moje Życie po śmierci,

Nie ma możliwości bym kolejny raz zniknął z powierzchni.

Witaj w drugiej części moje Życie po śmierci,

Moje grzechy, mój testament chwila ziemi poezji. –

I choć nie ma jednego płuca, jedno jest pewne – muzyka daje mu tlen.

Występ w Lublinie zakończył piosenką Grawitacja, dziękując wszystkim za obecność. Niestety bezpośrednie spotkanie z fanami nie odbyło się ze względu na prywatne okoliczności rapera. Żałujemy, że nie mogliśmy zamienić z nim kilku słów, jednak mamy cichą nadzieję, że będzie jeszcze okazja. Jak wynika z informacji podanych przez Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej, 10 maja O.S.T.R. wystąpi na Juwenaliach. Zatem czekamy!

Dziękujemy organizatorowi wydarzenia – Blood Brothers za możliwość uczestniczenia w tym koncercie.

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pasjonatka muzyki elektronicznej, fotografii i podróży. Lubię mówić, ale jeszcze bardziej słuchać. Spędzanie czasu w gronie przyjaciół jest dla mnie najlepszą formą relaksu. W wolnych chwilach gram na keyboardzie, spaceruję lub robię zdjęcia. :)