22 marca 2019 roku odbędzie się Dzień Otwartych drzwi UMCS. Dla licealistów, którzy odwiedzą kampus uczelni, przygotowano ciekawe niespodzianki.

Dzień Otwartych Drzwi skierowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy pragną zapoznać się z ofertą uczelni. Program ogólny rozpocznie się o godzinie 9:00 przemówieniem władz uniwersytetu (wydział Ekonomiczny). Następnie zostanie zaprezentowana oferta Edukacyjna 12 wydziałów uniwersytetu. Władze uczelni planują również spotkanie z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjne i omówienie matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. To dopiero początek atrakcji. Przy wejściu do każdego z wydziałów będzie można podejść do interesujących stanowisk i porozmawiać ze studentami danych kierunków. Czekają na nas również tematyczne wykłady, aby każdy z gości mógł poczuć się już teraz, jak członek wielkiej studenckiej społeczności.

— Podczas Drzwi Otwartych Studenckie Koło Dziennikarskie UMCS będzie miało swoje stoisko na Wydziale Politologii, gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą działalnością oraz aktywnością w ramach Magazynu Studentów Politologii UMCS „Polformance” — mówi Beata Pietryczuk, studentka II roku Dziennikarstwa — Na przyszłych absolwentów szkół średnich, będziemy czekać już od godziny 9.00. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania naszych gości, opowiedzieć o szerokiej ofercie dydaktycznej wydziału, a także zdradzić parę ciekawostek z życia prawdziwego studenta. Studia to nie tylko nauka, ale także spełnianie się w organizacjach studenckich, takich jak nasza.

Władze uczelni zapraszają wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji o całym wydarzeniu znajdziecie tutaj: Drzwi Otwarte.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione