27 kwietnia w Lublinie odbył się kolejny wernisaż wystawy Jerzego Skolimowskiego. Tym razem artysta zaprezentował swoje grafiki w Galerii Sceny Plastycznej KUL. Oprócz niego, na wydarzeniu pojawili się Leszek Mądzik oraz Antoni Rodowicz.

Jerzy Skolimowski to twórca o wielu talentach. Na wernisażu wspomniał, że zaczynał od boksu i poezji. Nie był z tego zadowolony, więc zajął się filmem. Zostawił ślad w historii polskiej kinematografii jako przedstawiciel nowej fali. To właśnie kariera filmowa przyniosła mu największy sukces. Teraz próbuje swoich sił w malarstwie i grafice.

Wystawa jest częścią festiwalu „Scena w budowie”. Jej elementy są kolorowymi albo monochromatycznymi abstrakcjami. Na niektórych jednak można dostrzec krajobrazy albo niewyraźne postaci. Skolimowski podkreślił, że wiele stanowi fragment większych obrazów albo są odwróceniem ich do góry nogami.

Galeria Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego często gości na swoich ścianach dzieła znanych artystów. Swoją działalność rozpoczęła wystawą rysunków Andrzeja Wajdy – innego polskiego reżysera. Wystawę z cyklu „Grafika” można oglądać do 2 czerwca 2019 roku w Galerii Sceny Plastycznej KUL przy ul. Rynek 8. Wstęp jest bezpłatny.

By Zuzanna Gzubicka

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.