Polityka

Jak Polacy komentują pożar Notre-Dame?

Jak wiemy z doniesień opublikowanych na większości serwisów informacyjnych, wczoraj przed godziną 19 doszło do wybuchu pożaru w katedrze Notre-Dame. Zabytek, który przetrwał tragiczne wydarzenia w dziejach ludzkości, został zniszczony wskutek trwających tam prac remontowych. Jednakże polscy politycy nie skupili się wyłącznie na oddaniu szacunku uszkodzonej katedrze. Zamiast tego, dali upust swoim emocjom i uprzedzeniom, tworząc z zaistniałej sytuacji temat sporu politycznego.

Znaki są do tego, żeby je odczytywać. Płonie katedra Notre-Dame w Paryżu. Płonie Kościół, płonie Europa. Czas zmierzchu. Jeśli się nie nawrócimy, spłoniemy wszyscy.” – dowiadujemy się z Twittera Tomasza Terlikowskiego.

Prezes Ruchu Narodowego – Robert Winnicki skomentował sytuację: „Płonąca #notradame to symbol gasnącej Europy. Europy rosnących gej-barów i meczetów oraz burzonych pomników i kościołów. Europy bogatej pieniędzmi, ale ubogiej wiarą, zdrową rodziną, patriotyzmem i poczuciem narodowym. Odbudujmy Notre-Dame, odbudujmy Europę!#Konfederacja”.

Strona opozycyjna również nie czekała długo na skwitowanie wydarzenia. Michał Szczerba – poseł Platformy Obywatelskiej – napisał: „Jeśli to znak? To może czas powiedzieć stop kościelnej pedofilii.”

Według kardynała Dziwisza płonąca katedra, to symbol płonącej Europy i wskazówka konieczności odbudowy chrześcijaństwa. Czekamy na wyjaśnienie czego znakiem jest wielka afera pedofilska w Kościele. ” – czytamy na Twitterze Tomasza Lisa.

Pewnie nigdy nie dowiemy się, czy rzeczywiście pożar Notre-Dame zainteresował polskich polityków, czy może doszukiwali się w nim odpowiedniego tematu do zaostrzenia podziałów w kraju.

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, zafascynowana sportami siłowymi oraz sztukami walki. Prywatnie mól książkowy i entuzjastka kuchni roślinnej.