Animacje przyciągają przed ekrany wielu widzów. Pomysły, techniki, mniej lub bardziej amatorski styl – między innymi to właśnie różni je od siebie.

O!PLA – czyli Ogólnopolski Festiwal Animacji, odbył się w marcu w Centrum Kultury oraz
w kwietniu w Chatce Żaka. W Lublinie zostały zaprezentowane dwa konkursy – studencki oraz studyjny. W każdej kategorii odbyło się głosowanie widzów, w którym można było wybrać trzy najlepsze animacje. Faworytami pokazu studyjnego zostały tytuły: „Colaholic” opowiadający o uzależnieniu od Coca-Coli, „Wełniaki” ukazujący świat z wełny oraz „Room” – historia dziejąca się w jednym małym pomieszczeniu.

Niektóre animacje urzekały formą, a inne – samą pomysłowością autora. Wszystkie zaś w ramach festiwalu miały na celu popularyzację tej dziedziny sztuki.

Organizatorzy zapraszają także na pokaz „LFF cały rok!”, który odbędzie się w środę 17 kwietnia o godzinie 18.00 w Centrum Kultury.

By Karolina Kaliszuk

Jestem optymistką zakręconą na punkcie teatru, pisania i podróży – najchętniej w nowe, nieznane miejsca, które mogę poznawać „od podszewki”. Chętnie chodzę na długie spacery – szczególnie lubię przechadzki przy pierwszym wiosennym deszczu, gdy mogę poczuć jego intensywny zapach. Zazwyczaj otaczam się pozytywnymi ludźmi, dużo mówię i uśmiecham się do każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *