Warto głosować!

Nieubłaganie zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Już 26 maja pójdziemy do urn i oddamy głos na naszego kandydata . Billboardy już wiszą, kampania oficjalnie ruszyła. Znacznie ciekawej jest jednak spotkać się na żywo z tymi, którzy być może będą reprezentować nas w Europie. Mamy do tego okazja na licznych debatach – szczególnie zapraszamy na debatę Jedynek do Europarlamentu, z udziałem wszystkich kandydatów, która odbędzie się na Wydziale Politologii UMCS 13 maja o godz 11:40. Pozwoli to nam na przemyślany wybór. Jest w kim wybierać, bo w okręgu lubelskim możemy zauważyć kilka znanych, charyzmatycznych postaci.

Elżbieta Kruk – Prawo i Sprawiedliwość
Krzysztof Hetman – Koalicja Obywatelska
Zbigniew Bujak – Wiosna
Witold Tumanowicz – Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Mirosław Piotrowski – Polska Fair Play

Magdalena Długosz – Lewica Razem

Jarosław Sachajko – Kukiz 15

W tym roku w Parlamencie Europejskim zasiądzie  aż 52 posłów z Polski. Dlatego tym bardziej warto oddać głos. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do komisji wyborczej z ważnym  dokumentem, potwierdzającym naszą tożsamość i postawić „x” przy nazwisku kandydata. Dlaczego warto?
Ponieważ obecność polskich posłów w Parlamencie Europejskim podnosi prestiż naszego kraju w Europie.
Są to jedyne wybory bezpośrednie w których mogą brać udział wszyscy obywatele państw członkowskich.
Poza tym, Parlament Europejski to jedna z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej. Sprawuje między innymi pieczę nad istotnymi społecznie sprawami i stoi na straży ochrony praw człowieka.