Kultura Lublin

Finał Open Stage

Okres lubelskich dni kultury studenckiej trwa w najlepsze. Artyści Kozienaliów i Juwenaliów pożegnali już Lublin. Teraz do występów przygotowują się goście Feliniady, a także finaliści konkursu Open Stage.

Jest to coroczny konkurs, odbywający się w ramach KULturaliów. Organizatorami są Fundacja Sztukmistrze oraz Uczelniany Samorząd Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do udziału zaproszono uczniów wszystkich uczelni wyższych z naszego województwa. Wśród uczestników znaleźli się tancerze, wokaliści, akrobaci, recytatorzy i malarze. Jak podkreśla jeden z organizatorów, Jakub Szwed, najwięcej zgłasza się muzyków i wokalistów, dlatego
w tym roku wyjątkowo przygotowano nagrodę w postaci nagrania własnego singla
w profesjonalnym studio. Oprócz tego, najlepsi będą mogli otrzymać łącznie 8 000 złotych za Nagrodę Główną, Nagrodę Publiczności oraz Wyróżnienia.

Na finał zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur w najbliższą niedzielę o godz. 18. Na scenie zobaczymy tych, którzy przeszli pierwszy etap eliminacji komisji przesłuchującej. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.