Kultura Lublin News

Gdyby nie Gutenberg, nie byłoby książek…

W środę rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W akcji biorą udział wszystkie filie lubelskie.

Tegoroczną edycję opatrzono hasłem #Biblioteka. Organizatorzy wyjaśniają „Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami”.

W programie znalazło się wiele wydarzeń zarówno dla dzieci, jak i emerytów. Będzie można wziąć udział między innymi w akcji wietrzenia płytoteki, spotkaniach podróżniczych czy warsztatach komputerowych. Odbędą się również spacery poświęcone obchodom 450-tej rocznicy Unii Lubelskiej. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.mbp.lublin.pl.

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek zakończy się 15 maja (w środę) prezentacją pt. „Sekretne życie drzew” oraz spotkaniem pt. „Marina Abramovic – królowa performance’u”.

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.