Kultura Lublin Recenzja

Koncert, który warto zobaczyć

W dniach 8-11.05. w Lublinie odbył się coroczny festiwal kultury studenckiej – Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Jednym z występów wartych zobaczenia był sobotni koncert Organka.

Zespół tworzy wokalista i gitarzysta Tomasz Organek, basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz i klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Artyści, pojawiając się po raz kolejny w Lublinie, przez godzinę dzielili się z uczestnikami wydarzenia zapasami pozytywnej energii.

Osoby zaznajomione z utworami Organka zdają sobie sprawę z tego, że mimo ukierunkowania w stronę muzyki rockowej, mamy tu do czynienia z szeroko pojętą alternatywą. Z jednej strony słyszymy przepełnione emocjami ballady o tematyce miłosnej,
a z drugiej mocne brzmienia będące w stanie obudzić do życia nawet amatorów tejże muzyki. To wszystko dopełnione kunsztem literackim twórcy tekstów, znajomością problematyki społecznej oraz osobistymi przeżyciami, które wprowadzają słuchacza w świat autora.

Wokaliście nie można odmówić posiadania wybitnych umiejętności interakcji z publiką,
a w połączeniu z zapałem i energią pozostałych członków formacji otrzymujemy koncert, który na pewno szybko nie zniknie z naszej pamięci.

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, zafascynowana sportami siłowymi oraz sztukami walki. Prywatnie mól książkowy i entuzjastka kuchni roślinnej.