Lublin UMCS

Kozienalia już za tydzień!

Studenci co roku czekają z niecierpliwością na wiosnę i maj. SPAM już za nami, a Lubelskie Dni Kultury Studenckiej coraz bliżej. Z tej okazji co tydzień czeka nas wiele atrakcji.

8 maja jako pierwsze rozpoczną się Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie terenów zielonych uczelni przeważać będą raperzy.

Dzień później do imprez dołączą koncerty z okazji Kozienaliów, które w tym roku połączyły się z Medykaliami z WySPĄ i WSSP. W tych dniach zobaczymy zróżnicowany repertuar. Pojawią się przedstawiciele hip-hopu, popu czy muzyki alternatywnej i elektronicznej. Muzycy występować będą na Scenie Głównej w Browarze Perła i Scenie Perła Export.

Tydzień później będzie trwała WSEIada. Na terenie miasteczka akademickiego na Felinie usłyszymy głównie gwiazdy disco polo.

Jako ostatnie zaprezentują się KULturalia. W dniach 24-25 maja na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur zobaczymy muzyków alternatywnych, takich jak Bovska, Skubas, zespół Vestige i wielu innych.

Oprócz głównych koncertów w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej odbędą się także wydarzenia towarzyszące, między innymi Korowód Studencki, Turniej w Siatkówkę, Wampiriada, Mistrzostwa w skokach przez przeszkody i ujeżdżaniu. Na zakończenie każdego juwenaliowego dnia można pobawić się na afterparty w lubelskich klubach. Dokładnego rozkładu imprez można szukać na oficjalnych stronach uczelni na Facebooku.

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.