Studenci co roku czekają z niecierpliwością na wiosnę i maj. SPAM już za nami, a Lubelskie Dni Kultury Studenckiej coraz bliżej. Z tej okazji co tydzień czeka nas wiele atrakcji.

8 maja jako pierwsze rozpoczną się Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Na scenie terenów zielonych uczelni przeważać będą raperzy.

Dzień później do imprez dołączą koncerty z okazji Kozienaliów, które w tym roku połączyły się z Medykaliami z WySPĄ i WSSP. W tych dniach zobaczymy zróżnicowany repertuar. Pojawią się przedstawiciele hip-hopu, popu czy muzyki alternatywnej i elektronicznej. Muzycy występować będą na Scenie Głównej w Browarze Perła i Scenie Perła Export.

Tydzień później będzie trwała WSEIada. Na terenie miasteczka akademickiego na Felinie usłyszymy głównie gwiazdy disco polo.

Jako ostatnie zaprezentują się KULturalia. W dniach 24-25 maja na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur zobaczymy muzyków alternatywnych, takich jak Bovska, Skubas, zespół Vestige i wielu innych.

Oprócz głównych koncertów w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej odbędą się także wydarzenia towarzyszące, między innymi Korowód Studencki, Turniej w Siatkówkę, Wampiriada, Mistrzostwa w skokach przez przeszkody i ujeżdżaniu. Na zakończenie każdego juwenaliowego dnia można pobawić się na afterparty w lubelskich klubach. Dokładnego rozkładu imprez można szukać na oficjalnych stronach uczelni na Facebooku.

By Zuzanna Gzubicka

Studentka produkcji medialnej, Torunianka. Uwielbiam pływać, jeździć na rolkach oraz spędzać czas na czytaniu książek wśród przyrody.