W miniony piątek i sobotę (tj. 24-25 maja) w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w Kickboxingu w formułach PF, LC i K-1. Udział w zawodach wzięło ponad sto reprezentantów uczelni z całego kraju oraz klubów sportów walki, którzy na co dzień również studiują.

Po piątkowym ważeniu w sobotę przyszedł czas na całodniowe rozgrywki, które miały wyłonić nowych mistrzów i mistrzynie. Dla startujących w formule K-1 (kickboxing) przygotowano ring, natomiast na tych, którzy chcieli zmierzyć się w formułach PF (point-fighting) oraz LC (light-contact) czekała mata.

Zawodnicy przyjechali z całej Polski, a sam Lublin miał sporą grupę reprezentantów-gospodarzy. Udział w Mistrzostwach wzięli zawodnicy m.in. z Politechniki Lubelskiej czy Uniwersytetu Przyrodniczego, ale byli wśród nich również studenci, którzy na co dzień trenują w jednym z lokalnych klubów – Fight Gym Lublin.

W ostatecznym podsumowaniu zawodów do Lublina powędrowały dwa złote medale w formule K-1 dla Macieja Guza (KU AZS Politechniki Lubelskiej) w kat. -75 kg oraz Gabriela Borowiaka (Fight Gym Lublin) w kat. -81 kg oraz dwa brązowe medale dla Anny Wójcik (KU AZS UP Lublin) w kat. -60 kg oraz Gabrieli Kusz (Fight Gym Lublin) w kat. – 56 kg.