źródło: lubelskie.pl
.

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Wielkimi krokami zbliża się V edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. W tym roku odbędzie się on w dniach od 5 do 10 sierpnia w Szczebrzeszynie, zaś 11 sierpnia dotrze do Zamościa.

Wyjątkowość Festiwalu to fakt, iż łączy on dwie perspektywy – twórców i odbiorców. To wspaniała okazja do spotkania wybitnych artystów, którzy podzielą się swoją twórczością, podczas zaplanowanych spotkań autorskich, wykładów, dyskusji czy warsztatów literackich. Patronami V edycji są Jan Brzechwa i Anna Świrszczyńska, a ich wybór nie był przypadkowy. Tegoroczny Festiwal otwiera bowiem Małą Stolicę Języka Polskiego, czyli literacko-językowe działania artystyczne skierowane do najmłodszych, a jak dobrze wiemy zarówno Brzechwa, jak i Świrszczyńska są autorami wielu utworów dla dzieci i młodzieży. Podczas siedmiu dni literacko-kulturalnej uczty wystąpi wielu znakomitych gości – Stanisław Baj, Tomasz Dostatni, Mikołaj Grynberg, Maja Komorowska, Remigiusz Mróz, Jerzy Radziwiłowicz, Iwona Hofman, Andrzej Strejlau i in. Warto dodać, że nie zabraknie również artystów z dziedziny muzyki takich jak – Voo Voo & Trebunie – Tutki, Monika Borzym, Edyta Geppert oraz Włodek Pawlik, którzy zadbają o właściwy klimat tej plenerowej imprezy. Organizatorzy, czyli Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń pomyśleli także o najmłodszych uczestnikach Festiwalu, dla których przygotowano wiele warsztatów, konkursów i atrakcji łączących edukację z dobrą zabawą.

Finał Festiwalu odbędzie się w Zamościu na Placu Wodnym.

Więcej szczegółowych informacji oraz program Festiwalu znajdziecie na: https://stolicajezykapolskiego.pl/

Będziemy relacjonować dla Was to wydarzenie prosto z malowniczego Roztocza.

źródło: kurierzamojski.pl

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pasjonatka muzyki elektronicznej, fotografii i podróży. Lubię mówić, ale jeszcze bardziej słuchać. Spędzanie czasu w gronie przyjaciół jest dla mnie najlepszą formą relaksu. W wolnych chwilach gram na keyboardzie, spaceruję lub robię zdjęcia. :)