Lublin Sport

Dominacja perełek w Chorzowie

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin odniosły drugie zwycięstwo w trwającej kampanii w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Roberta Lisa pokonały w wyjazdowym meczu Ruch Chorzów 34:24.

Zawodniczki z Lublina w imponującym stylu rozpoczęły spotkanie. Skuteczne akcje Sylwii Matuszczyk oraz Anety Łabudy dały po trzech minutach gry prowadzenie Perełkom 4:0. W dalszej rywalizacji lublinianki minimalnie powiększyły swój dystans wobec przeciwniczek – na pięć bramek po wykorzystanym rzucie karnym w 12.minucie przez Karolinę Kochaniak. Chwilę później do głosu doszły zawodniczki z Chorzowa – skuteczne trafienia z siódemek Aleksandry Sójki doprowadziły w 21.minucie meczu do remisu (9:9). Po niedługim czasie zawodniczki z Lublina ponownie przejęły pałeczkę – zdobyte bramki Marty Gęgi i Joanny Gadziny pozwoliły szczypiornistkom z Lublina prowadzić do przerwy różnicą pięciu trafień. Zaraz po niej lubelskie szczypiornistki wykorzystały słabszą dyspozycję piłkarek ze Śląska. Konsekwentna gra w ofensywie lubelskich „perełek” pozwoliła dać w 36.minucie spotkania najwyższe prowadzenie 21:11. Zawodniczki MKS-u Perła do samego końca dyktowały warunki swojemu rywalowi. W końcowym efekcie MKS Perła Lublin w wyjazdowej rywalizacji KPR Ruch Chorzów wygrały 34:24.

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lubln 24:34 (11:16)

Ruch: Chojnacka, Bednarek – Sójka 7, Drażyk 6, Polańska 5, Cygan 2, Rodak 2, Kiel 1, Lipok 1, Masłowska, Grabińska.

Perła: Gawlik, Besen – Nocuń 5, Rosiak 4, Matuszczyk 4, Gadzina 3, Łabuda 4, Achruk 2, Gęga 4, Kochaniak 4, Blazević 2, Szarawaga 1, Olek 1, Królikowska.