Środowa konfrontacja w Elblągu okazała się szczęśliwa dla szczypiornistek MKS Perła Lublin. W 3. Kolejce PGNiG Superlidze Kobiet podopieczne Roberta Lisa pokonały w wyjazdowym spotkaniu EKS Start 30:21.

Początek rywalizacji należał do gospodyń – po trafieniu Katarzyny Cygan, miejscowe po czterech minutach prowadziły 2:0. Chwilę później biało-zielone doprowadziły do remisu za sprawą celnego rzutu Joanny Gadziny. W dalszej rywalizacji obie ekipy na przemian wychodziły na prowadzenie – bramka w 15. minucie Kingi Achruk dała lubliniankom dwubramkową przewagę, zaś po skutecznych akcjach rzutowych Aleksandry Garczarczyk i Alony Shupyk to elblążanki prowadziły 7:6 po 18. minutach gry. Lubelska ekipa ponownie przejęła inicjatywę – celny rzut Anety Łabudy dał im w 26.minucie starcia przewagę trzech punktów nad rywalkami. Po pierwszej połowie „perełki” wygrywały 12:10. Zaraz po niej rozpoczął się festiwal bramek lubelskich zawodniczek – w 39.minucie rzut Joanny Szarawagi dał zespołowi dziewięcio-bramkowe prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach – skuteczna gra duetu Dagmara Nocuń/Valentina Blazević dała zawodniczkom MKS-u przewagę aż czternastu trafień (28:14). W końcowej fazie zawodniczki EKS Start odrobiły kilka bramek, ale nie odmieniły całego spotkania. Tym samym zawodniczki MKS Perła Lublin odniosły trzecie ligowe zwycięstwo, pokonując EKS Start Elbląg na ich własnym terenie 30:21.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lubln 21:30 (10:12)

Start: Pająk, Orowicz – Garczarczyk 7, Shupyk 5, Pękala 3, Choromańska 2, Dronzikowska 2, Cygan 1, Stapurewicz 1, Szulc, Waga, Trbovic.

Perła: Gawlik, Besen – Nocuń 6, Rosiak 6, Achruk 3, Blazević 3, Szarawaga 3, Blazević 3, Gadzina 2, Królikowska 2, Łabuda 2, Matuszczyk, Gęga, Olek