Lublin Sport

Udana inauguracja Perełek w PGNiG Superlidze Kobiet

Dobry początek sezonu 2019/2020 zanotowały szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. Podopieczne Roberta Lisa w 1. kolejce spotkań PGNiG Superligi Kobiet wygrały z Piłką Ręczną Koszalin 28:25.

Początek spotkania lepiej rozpoczęły szczypiornistki z Koszalina — dzięki skutecznym trafieniom Pauliny Tracz i Marty Tomczyk przyjezdne już po pięciu minutach prowadziły 4:1. W następnym fragmencie gry lublinianki zbliżyły się do przeciwniczek na jedno trafienie w 13. minucie po celnym rzucie Joanny Gadziny. Ta sama zawodniczka w kontrataku pokonała koszalińską bramkarkę, doprowadzając w 18. minucie meczu do remisu (8:8). Zawodniczki z Lublina przejęły inicjatywę — wykorzystany karny przez Karolinę Kochaniak dał trzybramkowe prowadzenie w 25. minucie rywalizacji. Do przerwy „perełki” prowadziły 15:12. Zaraz po niej koszalińskie szczypiornistki wzięły się za odrabianie strat. Skuteczne trafienie z kontry Gabrieli Urbaniak zmniejszyło prowadzenie lublinianek do jednego trafienia. Zawodniczki MKS-u Perła w odstępie kilku minut zdobyły pięć bramek z rzędu, co dało w 41. minucie sześciobramkową przewagę nad koszalińską ekipą. Pięć minut później przewaga mistrzyń Polski stopniała do trzech trafień po rzucie z ostrego kąta Natalii Volovnyk. W następnej części gry lubelskie szczypiornistki kontrolowały do końca przebieg całej konfrontacji. W ostatecznym rozrachunku MKS Perła Lublin pokonały na własnym boisku Piłka Ręczna Koszalin 28:25. Najskuteczniejszą zawodniczką w lubelskiej drużynie okazała się Aleksandra Rosiak – rozgrywająca zapisała na swoje konto sześć bramek.

MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Rosiak 6, Gadzina 4, Matuszczyk 4, Łabuda 3, Stasiak 3, Achruk 3, Gęga 2, Szarawaga 1, Kochaniak 1, Blazević 1, Nocuń

Piłka Ręczna: Prudzienica, Sach, Filończuk – Mazurek 7, Haric 3, Han 2, Tracz 2, Smolinh 2, Tomczyk 2, Andriichuk 2, Urbaniak 1, Volovnyk 1, Rycharska 1, Nowicka 1, Borysławska 1