UMCS

Wybory? TAK, ale najpierw Debata

Wybory już za chwilę, bo 13 października wyruszymy do urn, po to, by zagłosować na naszego ukochanego kandydata. A co, jeśli nie wiemy na kogo głosować? Wybór ułatwi nam Debata Jedynek do Parlamentu organizowana przez Politologiczne Koło Naukowe UMCS 8 października o godzinie 13:00.

W tym roku do sejmu startuje zaskakująco mało, bo tylko 6 komitetów. Jest to efektem licznych koalicji, które zostały zawarte przed tymi wyborami.

Jedynką PiS został Sylwester Tułajew. Komitet Obywatelski postawił na Joannę Muchę. Koalicję Polską będzie reprezentować Jan Łopata, Lewicę – Jacek Czerniak, Konfederację Jakub Kulesza, a Bezpartyjnych Marek Woch.

Z pewnością są to rozpoznawalne nazwiska na całą Polskę. Lublinianie mają w kim wybierać.

Aby bliżej poznać program wyborczy każdego z kandydatów, serdecznie zapraszamy na Debatę Jedynek do Parlamentu 8 października o godzinie 13:00

– Debata daje możliwość poznania każdego z kandydatów. Spotkanie twarzą w twarz ułatwia podejmowanie decyzji. Nie głosujemy na anonimowe nam osoby – mówi Martyna Socha, Wicesekretarz Politologicznego Koła Naukowego UMCS – Mało kto organizuje tego typu Debaty. My dajemy możliwość spotkania się w jednym miejscu i wysłuchania każdego z kandydatów.  Wszystko to samym centrum Lublina na Wydziale Politologii, gdzie studenci mogą poznać środowisko polityczne. – dodaje.

Nad Debatą Jedynek patronat objęła między innymi gazeta Polformance, Dziennik Wschodni i media akademickie. To nie jedyne wydarzenie organizowane przez Politologiczne Koło Naukowe. Już 9 października kolejna debata. Tym razem na pierwszy ogień pójdą kandydaci do Senatu. Serdecznie zapraszamy!

Archiwum PKN, Autor: Karolina Burzak

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione