Od pewnego zwycięstwa swoją przygodę w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn rozpoczęli koszykarze AZS UMCS Start II Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego w imponującym stylu rozgromili Sokół Ostrów Mazowiecką 87:56.

Akademicy od samego początku narzucili swój styl gry punkty duetu Adam Myśliwiec (dwa celne lay-up)/Mateusz Wiśniewski (trójka plus lay-up) dały po niespełna trzech minutach rywalizacji 12:2 dla przyjezdnych. W dalszych minutach spotkania lubelscy koszykarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, trzymając dwucyfrową przewagę. Sokół dopiero w końcówce premierowej odsłony odrobił parę oczek dzięki dwóm akcjom za dwa Macieja Cukierdy. Po 10 minutach było 22:15 na korzyść AZS-u.

Początek drugiej odsłony otworzyli akademicy półdystansem Wiśniewskiego. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron – gospodarze zbliżyli się do lublinian na pięć punktów po skutecznej akcji Szczerbatiuka. Druga połowa tej części była bardziej ofensywna – lublinianie wykorzystali błędy rywali, zamieniając je na punkty. Skuteczna akcja z półdystansu Karola Obarka i doskonała trójka Bartłomieja Nycza dała na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy czternastopunktowe prowadzenie dla lubelskiej ekipy.  Po timeoucie wziętym przez Antonio Daykoli koszykarze z Koziego Grodu dołożyli kolejne cztery oczka, kończąc pierwszą połowę z wynikiem 47:29.

Po przerwie lubelscy akademicy kontynuowali bombardowanie swoich rywali stopniowo zwiększając dystans. Po dobrych rzutach Obarka (lay-up plus akcja zza linii 6,75 m) i skutecznej grze pod kosz Myśliwca, lubelska drużyna w połowie trzeciej części powiększyła różnicę do ponad trzydziestu punktów. Gospodarze byli bezsilni co do poczynań akademickiego zespołu. Goście utrzymali wysokie tempo w ofensywie, dzięki czemu po 30 minutach gry lublinianie wygrywali 74:41. Ostatnia kwarta była jedynie formalnością i dociągnięciem do końca całej rywalizacji. W niej dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy lubelskiej drużyny – dobrymi akcjami podkoszowymi popisał się Tymoteusz Pszczoła (sześć oczek w tej ćwiartce) , zaś stuprocentową skutecznością z linii rzutów wolnych zapisał do swojego dorobku Maciej Dobrowolski. Zawodnicy z Lublina dokończyli swoje dzieło, zwyciężając bardzo wysoko z Sokołem 87:56.

Sokół Ostrów Mazowiecka — AZS UMCS Start II Lublin 56:87 (15:22, 14:25, 12:27, 15:13)

Sokół: Cukierda 18, Szczebatiuk 13, Sienkiewicz 9, Łapiński 8, Słoniewski 6, Abdelaal 2, Grabowski, Zadroga, Ahmed, Kazimierczuk, Gąsiorowski

AZS UMCS: Myśliwiec 23, Obarek 20, Wiśniewski 13, Wąsowicz 10, Jaworski 7, Pszczoła 6, Nycz 5, Dobrowolski 3, Uniłowski, Kosiuk, Matysek