Lublin Sport

Efektowny Start

Koszykarze AZS-u UMCS Start II Lublin w dobrym stylu rozpoczęli tegoroczny sezon w II lidze koszykówki mężczyzn. W drugiej serii spotkań podopieczni Przemysława Łuszczewskiego rozprawili się z beniaminkiem PKK 99 Pabianice, pokonując rywali na własnym boisku 95:53.

Początek rywalizacji był bardzo zacięty — po lubelskiej stronie trójkę trafił Szymon Jaworski, chwilę później punkty spod kosza dodał Adam Myśliwiec, zaś po stronie beniaminka z Pabianic spod kosza trafił Aleksander Fabiszewski. Po dwóch minutach lublinianie prowadzili 5:4. Od tego momentu koszykarze z Lublina włączyli wyższy bieg, zaliczając serię 14:2 — po punktach Karola Obarka akademicy mieli trzynastopunktową zaliczkę. W końcówce lubelscy zawodnicy kontynuowali znakomitą grę w ofensywie, trafiając cztery trójki. Po 10 minutach koszykarze AZS-u prowadzili 35:14.

Drugą odsłonę otworzył celnym lay-upem Bartłomiej Pelczar. W dalszych trzech minutach rywalizacji obie ekipy szukały skutecznej gry w ataku. Dopiero w połowie tej części połowiczne wykorzystane osobiste Obarka i trójka Szymona Jaworskiego podwyższyły prowadzenie lublinian do stanu 42:16. W następnym fragmencie drużyna z Lublina nadal grała skutecznie w ofensywie — wykorzystane osobiste Adama Myśliwca dały ponad trzydzieści punktów przewagi nad pabianiczanami. W końcówce przyjezdni odrobili osiem oczek dzięki punktom Łukasza Sily (dwa osobiste + półdystans). Po pierwszej połowie AZS UMCS Start II Lublin wygrywał 51:28.

Po dłuższej przerwie koszykarze z Koziego Grodu lekko zwiększyli wysoką różnicę punktową nad rywalami do 25 punktów po skutecznym półdystansie Mateusza Wiśniewskiego. Zawodnicy z Pabianic próbowali nawiązać równorzędną walkę z miejscowymi dzięki akcjom spod kosza Jakuba Borowskiego i Jakuba Orłowskiego. W połowie ćwiartki zawodnicy PKK zmniejszyli różnice do stanu 61:39 dla lubelskiego zespołu. W drugiej połowie akademicki zespół ponownie uciekł na serię 14:2. Po trzech kwartach lublinianie prowadzili 75:43. W ostatniej odsłonie szkoleniowiec lubelskich koszykarzy wypuścił najmłodszy skład. Skuteczne lay-upy Krzysztofa Wąsowicza i efektowny wsad Tymoteusza Pszczoły dały po niespełna czterech minutach starcia wynik 84:43 dla gospodarzy. Lubelski team już do samego końca nie pozwolił przeciwnikom odrobić tak wyraźnej różnicy punktowej. Ostatecznie koszykarze AZS UMCS Start II Lublin rozgromili PKK 99 Pabianice 95:53 notując drugie zwycięstwo w obecnej kampanii.

WYPOWIEDŹ POMECZOWA

Adam Myśliwiec (zawodnik AZS UMCS Start II Lublin): — Daliśmy z siebie wszystko. Mieliśmy takie założenie, aby na początku wyjść mocno w mecz. Wiedzieliśmy, że przeciwnik gra szarpaną koszykówkę, ale my lubimy grać ustawiany basket. Trzeba było się dostosować do tego, jak przeciwnik gra i taką strategię zastosować, aby przyniosła skutek i to przyniosło efekt. Agresywna gra w obronie wybiła przeciwnika z rytmu. Odpowiedzieliśmy tym, czym oni odpowiadają — szybkim atakiem i agresywną grą.

AZS UMCS Start II Lublin — PKK 99 Pabianice 95:53 (35:14, 16:14, 24:15, 20:10)

AZS UMCS: Obarek 17, Myśliwiec 16, Wąsowicz 12, Wiśniewski 11, Pelczar 9, Jaworski 8, Uniłowski 8, Pszczoła 6, Nycz 5, Matysek 3, Dobrowolski

PKK 99: Borowski 16, Fabiszewski 9, Sil 8, Orłowski 7, Szymański 5, Mik 4, Wardziński 2, Zawadzki 2, Grabowski, Małoń, Sauter, Szczerkowski