Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi koszykówki mężczyzn odnotowali zawodnicy AZS-u UMCS Start II Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Akademią Koszykówki Legii Warszawa 95:67.

Początek spotkania lepiej otworzyli przyjezdni po rzutach z półdystansu Adama Myśliwca i Mateusza Wiśniewskiego. Chwilę później do głosu doszli warszawianie, którzy zdobyli sześć oczek z rzędu – celny lay-up Bartosza Proczka dał koszykarzom Legii po trzech minutach tej części dwupunktowe prowadzenie – 6:4. Oba zespoły w następnych akcjach grały kosz za kosz – żadna z ekip nie potrafiła wyjść na kilku punktową przewagę – wynik premierowej odsłony ustalił trafieniem z dystansu Kamil Waniewski. Po 10 minutach lublinianie prowadzili minimalnie 25:24.

Drugą kwartę spotkania lubelscy koszykarze otworzyli run 7:0, dzięki skutecznym akcjom Karola Obarka (trójka + cztery punkty z półdystansu). Lublinianie coraz lepiej zaczęli grać w ofensywie, powiększając różnicę nad miejscowymi – w połowie kwarty punkty spod kosza Bartłomieja Nycza zwiększyły dystans nad rywalami do dziewięciu oczek (40:31). Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Legia pomniejszyła różnicę do pięciu punktów, dzięki połowicznie wykorzystanych osobistych Jana Piliszczuka i trójce Michała Kucharskiego. Jednak lubelski team zachował więcej spokoju i dociągnęli wynik do końca tej ćwiartki. Do przerwy AZS UMCS prowadził 44:37.

Kluczowa okazała się gra po przerwie, czyli trzecia kwarta. W niej koszykarze z Koziego Grodu odnotowali serię 10:2, zmuszając szkoleniowca warszawskiej ekipy do wzięcia time-out’u przy stanie 54:39 po dwóch i pół minutach trzeciej części. Zaraz po niej lubelski team kontynuował fenomenalną grę w ofensywie, zdobywając punkty na różne sposoby. Znakomitą grę lubelskiego zespołu kontynuował Obarek, dokładając dziesięć oczek w tej części rywalizacji. Koszykarze z Lublina prowadzili na 3 minuty przed rozpoczęciem ostatniej odsłony 71:47. W końcówce obie ekipy dorzuciły jeszcze parę oczek, ale po 30 minutach to akademicy prowadzili 74:52.

Ostatnie 10 minut, tak jak w dwóch poprzednich starciach były formalnością, czyli dociągnięciem do samego końca rywalizacji. W niej lubelscy koszykarze ponownie uciekli rywalom serią 14:4 – akcja dwa plus jeden Krzysztofa Wąsowicza i trójka Wiśniewskiego dała w połowie czwartej kwarty ponad trzydziestu-punktową różnicę na korzyść AZS-u. Ostatnie minuty starcia należały do warszawskiej Legii, jednak w grę chodziło już
o poprawienie wyniku. Akademicy tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo, pokonując Akademia Koszykówki Legii Warszawa 95:67.

W następnej serii spotkań koszykarzy AZS UMCS Start II Lublin czeka cięższe zadanie. 19 października na własnym parkiecie podejmą KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali Globus.

Akademia Koszykówki Legia Warszawa — AZS UMCS Start II Lublin 67:95 (24:25, 13:19, 15:30, 15:21)

Akademia: Kucharski 14, Motel 12, Proczek 11, Łysiak 9, Piliszczuk 7, Zozuń 7, Atanowski 2, Groth 2, Sadowski 2, Jasiński 1, Sakowski.

AZS UMCS: Myśliwiec 25, Obarek 19, Wiśniewski 15 (11 zb.), Jaworski 11, Wąsowicz 9, Waniewski 8, Matysek 2, Nycz 2, Pszczoła 2, Uniłowski 2, Dobrowolski.