Nieudana inauguracja Pszczółek

Inauguracja Energa Basket Ligi Kobiet nie była udana dla Pszczółek Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały na własnym parkiecie
z ekipą Artego Bydgoszcz 62:78.

Obie ekipy w pierwszych minutach spotkania grały jak równy z równym. Przyjezdne po akcji dwa plus jeden Shante Evans wyszły na czteropunktowe prowadzenie po upływie ponad trzech minut. Lublinianki w dalszym czasie odrobiły wszystkie straty, dzięki trójce Agnieszki Szott-Hejmej i Jovanny Popović. Ta sama koszykarka dała prowadzenie lubliniankom po celnym lay-upie. W końcówce Pszczółki zwiększyły przewagę nad przeciwniczkami po punktach Alexis Peterson (trójka plus 2/4 z linii osobistych). Akademiczki po premierowej odsłonie prowadziły różnicą siedmiu oczek (22:15).

Początek drugiej ćwiartki to dużo skuteczniejsza gra Artego, zwłaszcza w strefie podkoszowej. Akcja z dystansu Jennifer O’Neill i wykorzystane rzuty osobiste byłej lubelskiej koszykarki Brianny Kiesel dały po 120 sekundach równowagę w meczu (22:22). Lubelską ofensywę w następnej części tej ćwiartki poderwała Julia Adamowicz, punktując z dystansu, półdystansu i z rzutów osobistych (30:28). Chwilę później przyjezdne ponownie wyszły na trzypunktową przewagę po skutecznych rzutach Laury Miśkiniene (akcja dwa plus jeden i lay-up). Przed zakończeniem drugiej kwarty oba zespoły na przemian wychodziły na niewielką różnicę punktową – celna akcja dwójkowa Karoliny Poboży zakończyła pierwszą połowę. Do przerwy lublinianki przegrywały 36:39.

Po przerwie gra w ataku lubelskich zawodniczek zaczęła zawodzić. Koszykarki z Bydgoszczy wykorzystały wszystkie błędy lubelskiego zespołu, zamieniając je na punkty. Skuteczne trójki Jennifer O’Neill i Elżbiety Międzik zwiększyły różnicę w połowie tej części do czternastu punktów. W kolejnych minutach spotkania lubelskie zawodniczki były bezradne, co do bezbłędnej gry w ataku bydgoszczanek. Dwa trafienia za trzy punkty Kariny Michałek dały po 30 minutach bydgoskiej ekipie wynik 65:42. Ostatnia część meczu to spokojna kontrola przyjezdnego zespołu. Lubelskie koszykarki mogły jedynie zmniejszyć różnicę porażki w tej rywalizacji. W ostatecznym rozrachunku, Pszczółki odrobiły siedem z dwudziestu trzech oczek przewagi bydgoskiej drużyny. Ostatecznie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin przegrała z Artego Bydgoszcz 62:78.

W następnej serii spotkań Pszczółki zagrają na wyjeździe z MMKS Katarzynkami Toruń. Spotkanie zaplanowane na 9 października o godzinie 18.00 w Toruniu.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 62:78 (22:15, 14:24, 6:26, 20:13)

Pszczółka: Peterson 12, Szott-Hejmej 11, Adamowicz 11, Popović 9, Degbeon 6, Pawłowska 5, Labuckiene 3, Duchnowska 3, Sklepowicz 2, Trzeciak.

Artego: Miśkiniene 13, Poboży 12, O’Neill 11, Evans 11, Międzik 10, Kiesel 8, Rymarenko 7, Michałek 6, Świątkowska, Sobiech.