Pierniki już nie takie twarde

W drugiej kolejce rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet, Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe MMKS Katarzynki Toruń 92:62. Lublinianki odniosły pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Pszczółki fenomenalnie rozpoczęły rywalizację, dając przeciwniczkom w ciągu pierwszych pięciu minut zdobyć zaledwie dwa oczka. Skuteczne zagrania pod koszem duetu Alexis Peterson/Ama Degbeon dały lubliniankom wysokie prowadzenie – 15:2. W następnych minutach meczu przyjezdne powiększyły różnicę, dzięki dwóm trójkom Jovanny Popović i stuprocentowej skuteczności z linii rzutów wolnych Julii Adamowicz. Gospodynie w pierwszej kwarcie po prostu nie istniały, dzięki czemu po pierwszych 10 minutach wynik wynosił 24:10 dla koszykarek z Koziego Grodu.

Druga kwarta to zwiększenie różnicy z poprzedniej części. Zza łuku trzykrotnie punktowała Adamowicz, zaś jej koleżanki wspomagały ją, trafiając z półdystansu i linii rzutów wolnych. Torunianki odpowiadały jedynie pojedynczymi akcjami Maji Scekić (trójka plus cztery punkty z półdystansu). Lubelskie zawodniczki miały pełną kontrolę nad rywalizacją. Do przerwy prowadziły nad toruńskimi zawodniczkami 48:24.

Po przerwie, Katarzynki zaczęły grać skuteczniej w ofensywie – punkty Emilii Tłumak (trójka oraz lay-up) i Niny Dedić (dwa celne lay-upy) pomniejszyły dość wysoką przewagę lubelskiego teamu do stanu 54:33 po czterech minutach starcia w trzeciej ćwiartce. Lubelskie koszykarki ani na moment nie straciły koncentracji w tym spotkaniu, powiększając dość pokaźną różnicę w następnych minutach gry. Skuteczna gra Popović (osiem oczek w tej kwarcie) i pozostałych koszykarek z Lublina sprawiła, że po trzydziestu minutach rywalizacji, przyjezdne wygrywały 73:40.

W ostatniej odsłonie zawodniczki z Lublina grały na bardzo dużym spokoju, dociągając całe spotkanie do samego końca. Koszykarkom z Torunia udało się odrobić zaledwie trzy oczka (22:19 w czwartej kwarcie). W ostatecznym rozrachunku to Pszczółka mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w nowej edycji Energa Basket Ligi Kobiet, pokonując MMKS Katarzynki Toruń aż 92:62.

W następnej serii akademiczki zmierzą się na własnym parkiecie z PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wielkopolski. Spotkanie zaplanowano na 13 października o godzinie 18:00 w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli.

MMKS Katarzynki Toruń – Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)

MMKS: Scekić 20, Dedić 12, Urbaniak 7, Dobrowolska 7, Tłumak 5, Telenga 5, Podkańska 5, Wieczyńska 1, Urban, Niedziółka

Pszczółka: Popović 22, Adamowicz 20, Peterson 12, Degbeon 10, Szott-Hejmej 10, Labuckiene 8, Sklepowicz 3, Duchnowska 3, Trzeciak 2, Pawłowska 2