Porażka MKS AZS UMCS Lublin po rzutach karnych

W drugiej serii spotkań rozgrywek I ligi piłki ręcznej kobiet grupy A szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin w wyjazdowym spotkaniu podjęły ekipę MKS Karczew. Podopieczne Patryka Maliszewskiego przegrały z rywalkami dopiero po rzutach karnych.

Obie drużyny na początku niedzielnego starcia miały problemy ze znalezieniem dogodnej sytuacji do trafienia bramki. W 8. minucie bramka Dominiki Baran wyprowadziła gospodynie na minimalne prowadzenie 3:2. Po następnych dziewięciu minutach rzut Joanny Wójcik zwiększył przewagę miejscowych do trzech trafień (5:2). Lubelskie szczypiornistki w kolejnych akcjach próbowały zbliżyć się do swoich rywalek — tak też się stało. W 29. minucie skuteczny rzut Katarzyny Suszek zbliżył akademiczki do stanu 9:8 na korzyść karczewianek. Taki rezultat zakończył pierwszą połowę meczu. Po przerwie rywalizacja zdecydowanie była bardziej wyrównana — obie ekipy grały bramka za bramkę przy nieznacznym prowadzeniu gospodyń. Dopiero w 40. minucie lubelskie szczypiornistki trafiły trzy bramki pod rząd. Wykorzystany rzut karny Aleksandry Olek i znakomita akcja Suszek dały dwubramkowe prowadzenie lubliniankom po 43. minutach. W tym samym momencie zawodniczki z Karczewa zanotowały serię pięciu bramek z rzędu — bramki Baran pozwoliły szczypiornistkom z Karczewa w 49. minucie wyjść ponownie na trzybramkową przewagę nad lubelskim zespołem. Lublinianki w końcówce zniwelowały straty do rywalek, a regulaminowe sześćdziesiąt minut meczu oznaczało dogrywkę w postaci rzutów karnych. W konkursie „siódemek” dużo lepsze okazały się karczewskie zawodniczki. Najlepszą zawodniczką w lubelskim zespole okazała się Aleksandra Olek. Obrotowa zakończyła spotkanie na siedmiu trafieniach.

MKS Karczew – MKS AZS UMCS Lublin 19:19 (9:8) rzuty karne: 4:1

MKS: Wojewódzka, Popis – Trzepałka 7, Baran 6, Wójcik 3, Gałązka 2, Janowska 1, Ciszkowska, Żelazo, Buczkowska, Barańska, Płatek, Idziak, Korcz, Ciecierska

AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Olek 7, Ziętek 2, Markowicz 2, Suszek 2, Tomczyk 2, Blaszka 1, Rossa 1, Mikocka 1, Szempruch 1, Warias, Dziuba