W trzeciej serii spotkań I ligi futsalu grupy południowej, futsaliści AZS UMCS Lublin zagrali wyjazdowe spotkanie z FC 2016 Siemianowice Śląskie. Podopieczni Konrada Tarkowskiego musieli uznać wyższość miejscowych, przegrywając 3:8.

Pierwsza połowa meczu to dominacja w ofensywie zawodników z Siemianowic Śląskich. W 2. minucie spotkania rezultat w ekipie gospodarzy otworzył Sebastian Klaus trafiając gola ze środka boiska. W następnych minutach widowiska miejscowi naciskali mocno w obronie, uniemożliwiając akademikom wyprowadzenia skutecznej akcji. W 7. minucie Marcin Krzywka podwyższył wynik na 2:0 po idealnym podaniu piłki z prawego boku boiska Macieja Małka. Gospodarze w trakcie pierwszej połowy ustrzelili kolejne dwa gole – najpierw zdobyta bramka przez Michała Włodarka, z autu po dobrej asyście Sławomira Pękali, a chwilę później kolejna asysta Włodarka i gol Łukasza Jagiełły. Lubelskie „dziki” były bezradne wobec fenomenalnej gry miejscowych. W 17. minucie okazję do strzelenia pierwszej bramki dla lubelskiego zespołu miał Michał Ostrowski z prawego rogu boiska. Po dwudziestu minutach lubelscy piłkarze halowi przegrywali 0:4.

Po zmianie stron lubelscy futsaliści wzięli się za odrabianie strat. Szansę w 27. minucie wykorzystał Łukasz Mietlicki z podyktowanego rzutu karnego, po zagraniu piłki ręką przez Włodarka. Siemianowiczanie szybko się odgryźli akademikom, trafiając dwie bramki w dwie minuty. Na ostatnie dziesięć minut spotkania lublinianie zastosowali manewr wycofania bramkarza – niestety ta zagrywka przyniosła odwrotny efekt. W 32. minucie gry złe podanie Mateusza Szafrańskiego wykorzystał Włodarek, trafiając do pustej bramki lublinian. Lubelski zespół nie tracił wiary i walczył do samego końca.  Gole zdobyte w 33. minucie przez Mietlickiego i Jakuba Wankiewicza dawały szansę na odrobienie pokaźnej straty. Niestety kolejne złe rozegranie lubelskiego zespołu w przewadze wykorzystał Jagiełło, umieszczając futsalówkę w pustą bramkę.  Lublinianie walczyli o jak najłagodniejszy wymiar porażki, lecz niestety na próżno. W efekcie końcowym futsaliści AZS UMCS Lublin przegrali wyjazdowe spotkanie z FC 2016 Siemianowice Śląskie 3:8.

FC 2016 Siemianowice Śląskie –  AZS UMCS Lublin 8:3 (4:0)
Zdobywcy Bramek dla AZS-u UMCS: Łukasz Mietlicki x2, Jakub Wankiewicz x1

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Norman Kutnik, Mateusz Szafrański, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Damian Stelmaszuk, Jakub Wankiewicz, Tomasz Godyński, Tomasz Ławicki, Konrad Tarkowski, Marcin Ostrowski