Drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach I ligi futsalu grupy południowej odnieśli futsaliści AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Konrada Tarkowskiego pokonali przed własną publicznością GKS Ekom Invex Remedied Nowiny 5:4.

Pierwszą połowę spotkania lepiej rozpoczęli lubelscy futsaliści, mając dwie okazje na zdobycie gola – najpierw groźnym strzałem popisał się Norman Kutnik w sytuacji jeden na jeden z goalkeeperem GKS-u. W kolejnej akcji Łukasz Mietlicki próbował zdobyć trafienie z dalekiego dystansu, ale trafił w poprzeczkę. Pierwszą bramkę w tym starciu zdobyli przyjezdni w 4.minucie rywalizacji – świetnie rozegrany aut wykorzystał Adrian Patel, trafiając gola z dystansu. Odpowiedź akademickiej ekipy była wręcz piorunująca. Dokładne podanie z lewej strony grającego trenera – Konrada Tarkowskiego wykończył Tomasz Ławicki, dając w tej samej minucie remis 1-1. W 12.minucie lubelski szkoleniowiec zaliczył drugą asystę, tym razem z lewej strony boiska gola zdobył Jakub Wankiewicz. Lubelski team bardzo krótko cieszył się z prowadzenia – do równowagi doprowadził w 13.minucie Maciej Ponikowski po znakomitym podaniu Pawła Markowicza z prawej flanki boiska. Dwie minuty później zawodnicy z Nowin ponownie wyszli na prowadzenie, dzięki skutecznej bramce Marcina Talera. Kilka sekund później na tablicy znowu był remis 3-3 za sprawą zdobytej bramki przez Krystiana Michalaka. Obie drużyny znakomicie grały w ataku, niestety zapominając o dobrej defensywie. W 16.minucie gry złe podanie Ławickiego zamienił na czwartą bramkę dla przyjezdnych Andrzej Musiał. Taki rezultat był po pierwszych dwudziestu minutach tego pojedynku.

W drugiej połowie spotkania lubelskie Dziki rzuciły się do ataku. Szansę wykorzystali dopiero w 32.minucie gry, gdy karę dwóch minut otrzymał Ponikowski. Przewagę jednego zawodnika wykorzystał Ławicki, trafiając gola z dystansu. Po kolejnych dwóch minutach zobaczyliśmy kolejną bramkę dla lublinian – piękne podanie Ławickiego do Wankiewicza na środek pola sprawiło, że to akademicki zespół prowadził 5:4. Zawodnicy z Nowin próbowali jeszcze powalczyć o korzystny rezultat, wycofując ze swojej bramki goalkeepera – ta sztuka w ostatnich pięciu minutach się nie powiodła. Ostatecznie futsaliści AZS UMCS Lublin zatrzymali u siebie trzy punkty, wygrywając cały mecz z GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 5:4.

AZS UMCS Lublin –  GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 5:4 (3:4)
Zdobywcy Bramek dla AZS-u UMCS: Tomasz Ławicki x2, Jakub Wankiewicz x2, Krystian Michalak x1

AZS UMCS: Paweł Furtak, Adrian Parzyszek – Norman Kutnik, Krystian Michalak, Michał Ostrowski, Łukasz Mietlicki, Damian Stelmaszuk, Jakub Wankiewicz, Tomasz Godyński, Tomasz Ławicki, Konrad Tarkowski, Marcin Ostrowski