Ukraina w Centrum Lublina

Nie masz planów na listopad? Chcesz bliżej poznać wschodnią kulturę?
Wybierz się na Festiwal „Ukraina w Centrum Lublina”, który będzie miał miejsce w dniach 14-17 listopada. Moc atrakcji czeka właśnie na Ciebie!

W tym roku odbędzie się już 12. edycja tego popularnego festiwalu. Organizatorzy po raz kolejny zabiorą nas w ekscytującą podróż, podczas której pokażą nam nieznane oblicza Ukrainy. Próba Cafe, Trybunał Koronny, Klub Kazik, Centrum Kultury Wschodniej – to tylko kilka z wielu miejsc, gdzie będziemy mogli bliżej poznać się z Ukrainą.

— Festiwal jest organizowany poprzez „Fundację Kultury Duchowej Pogranicza”, która od wielu lat zajmuje się popularyzacją tradycji i kultury terenów przygranicznych — mówi Natalia Brelius, jedna z organizatorek. — Ludzie tworzący Fundację są przekonani, że dobre relacje między Polakami a Ukraińcami są możliwe dzięki lokalnym inicjatywom społecznym, wśród których należy wymienić idee dzielenia się współczesną kulturą ukraińską. Aktywni działacze to przede wszystkim przedstawiciele mniejszości ukraińskiej, ukraińscy migranci, studenci oraz Polacy zainteresowani Ukrainą – dodaje.

Festiwal odbędzie się w dniach 14-17 listopada. Wśród najciekawszych atrakcji należy wymienić: konkurs wiedzy o Ukrainie, warsztaty kulinarne oraz kreatywnego myślenia, gra miejska o Ukrainie oraz koncerty kilku interesujących zespołów łączących różne gatunki muzyki z tradycyjnym ukraińskim folklorem.

— W czasie jedenastu edycji nawiązano współpracę z licznymi ośrodkami kultury i edukacji oraz przedstawicielami lubelskich mediów — tłumaczy Natalia Brelius. — Podczas dwunastej edycji festiwalu organizatorzy planują przygotować niemniej ciekawą ofertę, która po raz kolejny zapewni lubliniankom i lublinianom ciekawe doznania kultury ich sąsiadów — zachęca z uśmiechem organizatorka.

Więcej informacji o programie imprezy oraz samym Festiwalu znajdziecie na stronie organizatora:
Ukraina w Centrum Lublina.

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione