W trzeciej serii spotkań Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin podejmowały na własnym boisku obecnego wicemistrza Polski – zespół PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wielkopolski. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka po wyczerpującej walce zanotowały drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach, pokonując przeciwniczki 90:85.

Początek premierowej odsłony lepiej otworzyły lublinianki – akcja trójkowa Agnieszki Szott-Hejmej i punkty Alexis Peterson (trójka plus półdystans) dały już po 3 minutach sześciopunktową przewagę gospodyniom (11:5). Przyjezdne miały problemy z grą ofensywną, co skrzętnie wykorzystywał lubelski zespół – po półdystansie Amy Degbeon, szkoleniowiec gorzowskiej drużyny poprosił o time-out przy stanie 15:5. Zaraz po niej, gorzowianki odrobiły połowę strat do Pszczółek, dzięki skutecznej grze Kahleah Copper (siedem punktów w tej kwarcie). Pod koniec odsłony miejscowe zwiększyły dystans o kolejne trzy oczka, za sprawą stuprocentowej skuteczności z linii osobistych Julii Adamowicz. Lubelskie Akademiczki po 10 minutach prowadziły 24:16.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły zawodniczki Polskiej Strefy Inwestycji od serii 6:0. Celne punkty spod kosza Annymarii Prezelj zmniejszyły przewagę akademiczek do dwóch oczek po niespełna 2 minutach starcia. W szybkim odstępie czasu dwie trójki zaaplikowała rywalkom Szott-Hejmej, dając odskoczyć koszykarkom z Lublina na osiem punktów różnicy (30:22). W następnych minutach gry lubelskie akademiczki powiększyły dystans, dzięki punktom Jovanny Popović (40:29). Pod koniec pierwszej połowy zawodniczki z Gorzowa puściły run 12:0 – trójka Laury Juskaite dała pierwsze prowadzenie gorzowskiej ekipy 41:40. Ostatnie słowo należało do lubelskiej ekipy – akcje podkoszowe Amy Degbeon i Jovanny Popović dały po połowie rywalizacji 44:41 na korzyść AZS-u.

Po przerwie obie drużyny seriami zdobywały punkty – po trzech minutach tej części lubelskie koszykarki prowadziły pięcioma oczkami. W kolejnym fragmencie rywalizacji gorzowianki doprowadziły do równowagi za sprawą trójki Katarzyny Dźwigalskiej. Lubelską grę ofensywą trzymała Popović, dokładając pięć oczek (trójka oraz lay-up). Lublinianki na dwie minuty przedostatniej części wróciły do kilku punktowej przewagi (63:57). Taka różnica utrzymała się przez trzydzieści minut, gdy obie drużyny dołożyły jeszcze po sześć oczek
w ostatnich dwóch minutach (69:63).

Ostatnia kwarta to walka kosz za kosz obu ekip. Po upływie nieco ponad czterech minut ostatniej części gorzowska drużyna ponownie doprowadziła do remisu po trójkach Juskaite, Prezelj i punktach spod kosza Copper (77:77). Od tego momentu rozpoczęła się nerwowa walka o drugie zwycięstwo. W niej lubelski zespół zachował więcej zimnej krwi. Skuteczne rzuty Popović i cztery wykorzystane osobiste Peterson zapewniły Pszczółkom drugie zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. W końcowym efekcie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonała PolskąStrefęInwestycji Gorzów Wielkopolski 90:85.

W następnej kolejce gier Pszczółki zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski – CCC Polkowice. Mecz zaplanowano na 19 października o godzinie 19:00 w Polkowicach.

Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Gorzów Wlkp. 90:85 (24:16, 20:25, 25:22, 21:22)

Pszczółka: Peterson 20, Popović 19, Szott-Hejmej 17, Degbeon 13, Adamowicz 9, Labuckiene 7, Trzeciak 3, Sklepowicz 2

PolskaStrefa: Copper 25, Juskaite 16, Prezelj 15, Green 14, Maiga 10, Dźwigalska 5, Keller, Kaczmarczyk, Jackson