Koniec złej passy siatkarek!

Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach 2. ligi kobiet, podopieczne Piotra Fijołka przełamały ostatnie porażki zwycięstwem 3:0 z KPKS Halembą Rudą Śląską.

Początek meczu rozpoczął się walką punkt za punkt. Jednak w połowie seta akademiczki przejęły prowadzenie, które trwało już do końca i zakończyły pierwszą partię wynikiem 25:21.

Podobnie rozegrała się kolejna część spotkania, lecz lublinianki podwoiły swoje siły i do pierwszej przerwy prowadziły 15:11. Bardzo dobra gra w obronie i ataku dała im kolejnego, wygranego seta.

W ostatniej części meczu akademiczki, po kolejnej walce punkt za punkt, ponownie objęły prowadzenie i wygrały set. Doprowadziło to do zakończenia spotkania z wynikiem 3:0.

— Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Po ostatnich, przegranych meczach chciałyśmy, aby tak potoczyło się to spotkanie. Pomimo kilku błędów z naszej strony, stanęłyśmy na wysokości zadania  mówi Zuzanna Urbańska, zawodniczka AZS UMCS Lublin.

AZS UMCS – KPKS Halemba 3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

AZS UMCS Lublin: Gieroba, Obszyńska, Bogdańska, Chadała, Jasińska, Czeleń, Gołofit, Kłuś, Urbańska.