Kultura UMCS

Znani i lubiani na UMCS

Centrum Promocji UMCS i Fundacja Santander Bank Polska wspólnymi siłami zorganizowali cykl spotkań ze sławnymi i imponującymi osobami. Spotkania te są wielką inspiracją i nauką dla studentów UMSC-u, ale również dla wszystkich tam zgromadzonych.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 4 listopada. W progach uniwersytetu stanęła Beata Tadla. Chyba nie trzeba jej przedstawiać, gdyż jest znaną i lubianą dziennikarką, i prezenterką. Opowiedziała o swojej drodze do kariery, pracy oraz o tym, jak odnieść sukces w social mediach. Uczestnicy byli pod wrażeniem profesjonalizmu kobiety, ale i tego, jak znajduje czas na pracę, życie prywatne, a także wiele innych akcji, w których bierze czynny udział. Tadla zaraziła pozytywną energią, chęcią do ciężkiej pracy, ale również ciepłem, jakie od niej biło.

Kolejne spotkania z cyklu #MEETUP jeszcze przed nami. Najbliższe odbędzie się 20 listopada o godzinie 15.30. Gościem będzie Mateusz Waligóra. Mężczyzna ten jest wyjątkowym podróżnikiem i ma wiele osiągnięć na swoim koncie. Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie całą pustynię Gobi  jedną z największych na świecie. Podczas swojego wystąpienia przedstawi temat „Rowerami na Krańce Świata”.

27 listopada UMCS będzie gościć Łukasza Krasonia. Jest on mówcą motywacyjnym, który idzie po swoje i spełnia własne marzenia, nie odczuwając obawy, z tego, że porusza się na wózku inwalidzkim. Znany nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Holandii, Anglii. Spotkanie to z pewnością nauczy, jak pokonywać własne słabości oraz jak odnaleźć siłę w obliczu trudnych wyzwań.

Swoją historię 4 grudnia przedstawią Ola i Karol Lewandowscy – blogerzy i podróżnicy, prowadzący Busem przez świat. Odwiedzili ponad 60 krajów na pięciu kontynentach. Są także autorami filmów i książek podróżniczych. Wielokrotnie wyróżniani nagrodami, takimi jak Bloger Roku 2019. Na spotkaniu opowiedzą o swojej najnowszej podróży Drogą 66, najbardziej znaną w Ameryce.

Każde spotkanie odbywa się w Auli Instytutu Fizyki UMCS na ul. Akademickiej 9, mają one charakter otwarty. To świetna okazja, by spotkać wyjątkowych ludzi, czerpać od nich wiedzę, czy zadać im pytanie. Wydarzenia te są wspaniałą inicjatywą, z której warto skorzystać.