Lublin News Polityka UMCS

Jest kandydat na nowego rektora!

Zbliża się nowy 2020 rok, a razem z nim wybory na stanowisko Rektora Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie na kolejną 4- letnią kadencję. W środę, 27 listopada 2019 r. prof. dr hab. Robert Litwiński jako pierwszy poinformował o zamiarze zgłoszenia swojej kandydatury.

– Podjąłem taką decyzję, bo czuję się dłużnikiem mojej Alma Mater (przy. red- matki karmiącej). Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam właśnie Jej. Nadszedł więc czas, aby odwdzięczyć się Uniwersytetowi, podejmując szersze działania na Jego rzecz.- pisze w swoim liście otwartym skierowanym do pracowników, doktorantów i studentów prof. Robert Litwiński, który od 2012 roku jest Dziekanem Wydział Humanistycznego UMCS.

Czy będzie zmiana na stanowisku rektora? fot. umcs.pl

Na obecną chwilę stanowisko rektora UMCS od 2012 roku piastuje prof. dr hab. Stanisław Michałowski. Do tej pory opinia publiczna nie otrzymała informacji o innych potencjalnych kandydatach zainteresowanych objęciem fotela Rektora UMCS.

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.