Potwierdziły się informacje dotyczące posłanki z Lubelszczyzny. Podczas poniedziałkowej Rady Regionu w województwie lubelskim Mucha powiedziała „tak”.Chodzi o walkę o stanowisko szefa w Platformie Obywatelskiej. Deklarację posłanki potwierdziła sama Małgorzata Kidawa-Błońska. Wyboru partyjne już w styczniu.

W połowie października posłanka udzieliła wywiadu dla Onetu, w którym wyjawiła swoje plany: Rozważam start w wyborach na szefa PO. Bez zmiany przewodniczącego PO nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć – dodaje Joanna Mucha, która posłanką na Sejm RP została po raz czwarty!

Decyzję o wyborach podejmie w sobotę Rada Krajowa PO. Sama posłanka na razie nie komentuje swojej decyzji.
Pisaliśmy o tym w październiku:

Mucha szefową krajowych struktur Platformy Obywatelskiej?

Maciej Cieciora
fot. fb/ Joanna Mucha

By Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu Informacji i Publicystyki w Magazynie Studentów Polformance. Należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS w Lublinie. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat.