Lublin News Sport

Lublin stolicą polskiego pływania 2020

Po trzech latach Lublin ponownie będzie stolicą polskiego pływania. 20-24 maja 2020 roku miasto będzie gospodarzem Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu.

Informacje na swoim profilu przekazał sam Krzysztof Żuk- To ogromne wyróżnienie i zaufanie ze strony Polskiego Związku Pływackiego, bo to będzie nie tylko najważniejsza impreza pływacka w Polsce, bowiem zawody na naszym kompleksie Aqua Lublin będą miały rangę ostatecznych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Lublin stał się bardzo ważnym punktem na sportowej mapie Polski dzięki inwestycjom wykonanym w ostatnich latach i świetnej współpracy z największymi organizacjami i związkami sportowymi.- pisze prezydent Lublina na swoim Facebooku.

Aqua Lublin w swoich zasobach posiada 50- metrowy basen olimpijski, który jest bardzo często wykorzystywany do tego typu wydarzeń sportowych.

fot. FB/ Krzysztof Żuk

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.