Sport

Owocny mecz siatkarek UMCS

Zawodniczki UMCS Lublin rozegrały kolejny mecz w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej kobiet. Pokonały zespół AWF Białą Podlaskę 2:0

Pomimo braków kadrowych w drużynie UMCS, zawodniczki nie miały problemu z wygraniem tego spotkania. Przeciwniczki na początku pierwszego seta osiągnęły chwilowe prowadzenie, jednak akademiczki szybko nadrobiły różnicę i zakończyły partię wynikiem 25:14.

Drugi set rozgrywał się pod całkowitą kontrolą biało-zielonych. Pomimo kilku, małych pomyłek, nie było im trudno wyjść na prowadzenie. Znakomitą zagrywką wykazała się Natalia Gieroba, która zdobyła nią pięć punktów pod rząd. Siatkarki pokonały w drugim secie drużynę AWF 25:13, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

– Nie miałyśmy swojej ligowej rozgrywającej, ale i tak dałyśmy radę zwycięsko rozegrać mecz. Miło nam jest dopisać kolejną wygraną. Postaramy się, aby wszystkie spotkania zakończyły się sukcesami – mówi Zuzanna Urbańska, zawodniczka UMCS Lublin.

UMCS Lublin – AWF Biała Podlaska 2:0 (25:14, 25:15)