. Lublin News UMCS

Pomnik Marii Curie- Skłodowskiej do remontu jednak zakres prac ograniczony

Uniwersytet po raz kolejny ogłosił przetarg na remont pomnika swojej patronki. Poprzedni został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny potencjalnego wykonawcy. Czy tym razem znajdzie się chętny na wykonanie zadania? UMCS ograniczył zakres prac.

Pierwsze postępowanie zostało, ogłoszono w październiku br. Wtedy UMCS za remont pomnika szacował maksymalnie kwotę 200 tys. zł. Oferty, jakie wpłynęły, podczas postępowania sumę tę przebijały kilkukrotnie. Najtańsza opiewała na 627 tys. zł a najdroższa na 1,23 mln zł.
Drugi przetarg został ogłoszony pod koniec listopada. Uniwersytet w zamówieniu publicznym nie ujawnia kwoty przeznaczonej na tę inwestycję, jednak w porównaniu do poprzedniego postępowania ogranicza zakres prac. Remont ma dotyczyć figury patronki, która na czas renowacji opuści plac przed rektoratem. Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 16 grudnia br., a sam remont ma potrwać do 30 czerwca 2020 roku.

Fot. Google Maps

Maciej Cieciora

Dziennikarz, konferansjer, student. Szef działu informacji w magazynie studentów Polformance. Pochodzę ze Starachowic, mieszkam w Lublinie. Aktualnie należę do Studenckiego Koła Dziennikarskiego UMCS oraz współredaguje magazyn. Miałem przyjemność pracować i zdobywać nowe doświadczenia w: Telewizja POLSAT, Gazeta Starachowicka – prowadzący dwa internetowe programy- Co Słychać oraz #Sławniprywatnie, Radio ESKA, Echo Dnia Starachowice, TVP3 Kielce. Współprowadziłem również imprezy miejskie, powiatowe oraz wydarzenia kulturalne. Ze światem mediów związany jestem od 5 lat. Byłem również przewodniczącym VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w Starachowicach. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na UMCS w Lublinie.