UMCS

Wigilia Akademicka 2019

„Idą, idą święta”, czyli Wigilia Akademicka UMCS. Jak co roku nasz Uniwersytet organizuje to wydarzenie dla studentów i pracowników UMCS wszystkich wydziałów.

Już w najbliższy wtorek, 17 grudnia 2019 r.  o godzinie 15:30 na Wydziale Prawa i Administracji, rozpocznie się Wigilia Akademicka.

Na pierwsza część składa się koncert pt. „Idą, idą święta”, podczas którego wystąpią: Orkiestra Świętego Mikołaja oraz Zespół Tańca Ludowego UMCS w Lublinie. Przewidziany jest występ Łukasza Jemioły, który zaśpiewa znane nam polskie kolędy.

W drugiej części Wigilii Akademickiej przełamiemy się opłatkiem, złożymy szczere życzenia naszym kolegom i koleżankom, a także spróbujemy świątecznych, tradycyjnych polskich potraw, tj. czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami. Spędzimy też czas na rozmowach, a może poznamy nowych przyjaciół. Okazja jest naprawdę wyjątkowa.

Udział w Wigilii jest wyjątkowym wydarzeniem, które łączy społeczność akademicką w wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Takie spotkanie jest zupełnie inne, niż spotkanie podczas wykładów czy zajęć. Niech świąteczna aura zachęci nas do przybycia na Wigilię. Zaśpiewajmy razem „Cichą noc” i „Lulajże Jezuniu”, złóżmy sobie najwspanialsze życzenia i jednoczmy się w tym cudownym okresie.

Organizatorami Wigilii Akademickiej są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS oraz ACK UMCS Chatka Żaka.