2020 — to rok rocznic. Setna rocznica Bitwy Warszawskiej i urodzin Jana Pawła II to tylko kilka z wielu uroczystości, jakie będziemy świętować. Jedną z nich będzie czterdziesta rocznica pierwszego w historii zimowego wejścia na Mount Everest. Z tej okazji zapraszamy na interesujące spotkanie.

17 luty 1980 rok. To historyczny moment, kiedy Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy zdobywają Mount Everest. To Ci dwaj Polacy jako pierwsi w historii zdobyli najwyższy szczyt świata zimą, pokonując wiele nie przeciwności losu (np. W postaci huraganowych wiatrów).
O tym jak przekraczać granice ludzkiej wytrzymałości i spełniać marzenia już w ten czwartek, 19 grudnia o godzinie 17:15, opowie nam Leszek Cichy. Poznamy także najnowszą książkę Leszka Cichego, Marka Kamińskiego i Julii Hamerii pt. „Trzy bieguny. Dotknąć niemożliwego”. Spotkanie odbędzie się na Auli Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnicka 2D.
Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

 

Źródło :Umcs.pl

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *