Sport

Zwycięstwo siatkarek na wyjeździe

W miniony weekend siatkarki zagrały swój ostatni mecz w tym roku. Pokonały zespół Maraton Krzeszowice z wynikiem 3:0.

Przez cały pierwszy set gra toczyła się punkt za punkt. Była to bardzo wyrównana partia, jednak po akademiczkach było widać, że nie dają z siebie wszystkiego. W kolejnych setach siatkarki stanęły na wysokości zadania. Zaczynały od ostrych zagrywek, dzięki czemu od razu zyskały kilka punktów przewagi. W trzeciej partii na boisko weszła Katarzyna Bogdańska zmieniając Natalię Gierobę. Dzięki jej atakowi podopieczne trenera Piotra Fijołka zakończyły spotkanie wygraną 3:0.

— Pierwszy set był dla nas ciężki, ale wydaje mi się, że przez czterogodzinną podróż było nam ciężko odnaleźć się na boisku. Potem byłyśmy bardziej pewne. Mniej błędów i większe skupienie dały nam pewną wygraną w meczu – mówi Zuzanna Urbańska, zawodniczka AZS UMCS Lublin.

AZS UMCS Lublin – Maraton Krzeszowice 3:0 (25:23, 25:13, 25:21)