10 stycznia w Sali Rady Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbędzie się konferencja naukowa połączona ze szkoleniem, w czasie której dowiemy się, w jaki sposób założyć swój pierwszy biznes!

Konferencja „Jak założyć pierwszy biznes” odbędzie się 10 stycznia w godzinach 9.00-14.00 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Sali Rady Wydziału. Jest to wydarzenie, które ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie wśród uczniów szkół średnich. 

– Konferencja dotycząca przedsiębiorczości jest jednym z elementów wizji prowadzonej przez nas spółki. – mówi współzałożyciel spółki RKAC Sp. z o. o., Jakub Knurek – Dzięki możliwości kształcenia studentów i uczniów szkół średnich zdobędą oni kompetencje potrzebne do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – dodaje.  

Ja ze swojej strony opowiem w lekki i przystępny sposób jak znaleźć inwestora, czy powinniśmy mieć jakiekolwiek oszczędności by zacząć prowadzić działalność, a także czym jest sukces.  dodaje Aleksandra Buchaj, jedna z organizatorek.

Konferencja składa się z 3 części: Szkolenia, Wykładu i Case Study.
I część spotkania ma przybliżyć sposoby założenia biznesu i nauczyć, w jaki sposób korzystać z zewnętrznych form finansowania.
W czasie wykładu usłyszymy, w jaki sposób realizować pasje w takcie studiowania na UMCS-ie. Jeśli chodzi o ostatnią część konferencji, Case Study będzie to opis drogi rozwoju i sposobu działania jednej z najbardziej innowacyjnych firm Lubelszczyzny.  Organizatorami wydarzenia są RKAC Sp. z o. o. i Politologiczne Koło Naukowe. Patroni wydarzenia to: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Gazeta studencka Polformance, Platforma Startowa Idealist, Związek Pracodawcy Ziemi Lubelskiej oraz Bury Sp z oo.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

By Kamil Wroński

Jestem studentem Dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Politologii na UMCS. Uwielbiam kontakt z drugim człowiekiem, bo uważam, że każdy można nas zainspirować do wielkich rzeczy. Od dobrych kilku lat działam w Polformance, i w kołach naukowych: Politologicznym i Dziennikarskim. Kiedyś wiązałem swoją przyszłość z dziennikarstwem (zdarzało mi się pisywać dla Dziennika Wschodniego). Najczęściej zajmowałem się tematami sportowymi i politycznymi. Teraz sam chciałbym stać się częścią świata polityki. Tworzenie nowej rzeczywistości jest znacznie bardziej intrygujące od jej komentowania. Hobbystycznie zajmuje się pisaniem wierszy. Nie mam marzeń. Mam cele, które sukcesywnie realizuję. No dobra jedno marzenie mam. Chciałbym postawić sobie Exegi Monumentum - na zawsze zapisać się w ludzkich sercach i umysłach. Wtedy będę mógł śmiało powiedzieć, że moje życie było naprawdę spełnione

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *